| dodicuta a întrebat:

Se mai indoieste careva de existenta extraterestrilor?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

De ce? Poate au o gandire la fel de logica ca a noastra(adica fara logica).
Oamenii de cand exista au tinut-o numai in razboaie si conflicte para-militare. De ce ar fi extraterestrii diferiti? happy

70 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu s-a demonstrat existenta acestora, insa tinand cont de probabilitate, daca-ar fi sa aleg intre a.) Exista si b.) Nu exista, evident as alege varianta a., sansele sa existe fiind mult mai mari.

| RAY a răspuns:

Eu unu pana nu vad nu cred ca exista asa ceva

| Exilee a răspuns:

Nu cred.

| fuzzer a răspuns:

Probabil exista, probabil nu exista.

Atata timp cat n-ai dovezi, e greu sa-ti justifici argumentele.

Dar, e foarte posibila existenta acestor creaturi, depinde cum interpretati.

| LordBolton a răspuns:

Macar niste bacteri exista universul este mare.

| dodicuta explică (pentru LordBolton):

Sunt si pe Luna si pe Marte.

| Andrey3oo7 a răspuns (pentru dodicuta):

Ai du-te laughing Pe Marte poate ca da laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că Universul vuiește de viață.

Că suntem defavorizați momentan, datorită căderii în păcat, când Planul de Mântuire va fi finalizat vom avea ce explora o veșnicie. E o motivație puternică și reală pentru fiecare creștin.

Planeta Pământ e oaia rătăcită. Nu putem să ne imaginăm cât de bine va fi când va fi readusă în staul.

| Mikhtarian a răspuns:

Eu,nu cred.

| Gabitzu246 a răspuns:

Trebuie sa fii prea inapoiat mintal sa crezi ca nu exista.Nici nu vad rostul acestei intrebari, sincer acumabig grin

| ovidiu8msn a răspuns:

Eu nu am vazut nici unu. Teoretic ar trebui sa existe bacterii si alte microorganisme pe alte planete. Partea cu navele spatiale si si cu vizita extraterestrilor ce rapesc oameni, trebuie sa fi cel putin tampit sa crezi asa ceva.

| dodicuta explică (pentru ovidiu8msn):

Poate ca nu rapesc dar sigur au fost pe Pamant.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru dodicuta):

Imi poti arata o dovada /poza in sensul asta?

| dodicuta explică (pentru ErrorFound):

Oricum sunt mai evoluati ca noi.Noi avem ADN-ul 99% indentic cu al maimutelor si 50% identic cu al unei banane laughing

| dodicuta explică (pentru ovidiu8msn):

Nici nu trebuie.Trebuie sa ai un pic de minte.Crezi ca esti in stare sa intelegi?

| dodicuta explică (pentru ovidiu8msn):

Ai auzit de dogoni?

| ErrorFound a răspuns (pentru dodicuta):

Asa e...dar nici noi nu suntem departe de implanturi de organe upgradate. laughing

| dodicuta explică (pentru ErrorFound):

laughing

| AndreeeaDaniela a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu rad de tine, dimpotriva mi se pare foarte inteligent raspunsulwinking

| ovidiu8msn a răspuns (pentru dodicuta):

Deci nu iti trebuie dovezi. BIne atunci. 2+2 =36. Crede, fara a cerceta si a cauta dovezi.

| ErrorFound a răspuns (pentru ovidiu8msn):

De ce? Poate au o gandire la fel de logica ca a noastra(adica fara logica).
Oamenii de cand exista au tinut-o numai in razboaie si conflicte para-militare. De ce ar fi extraterestrii diferiti? happy

| dodicuta explică:

Nu vreau sa ma cert cu voi.Site-ul asta se numeste toti pentru unu, nu toti impotriva unuia.Eu vreau sa vad doar parerea voastra.

| Dope a răspuns:

Eu. Nu cred.

| dodicuta explică (pentru Dope):

Eu sunt 100% convinsa ca exista.

| Ajutatorool a răspuns (pentru Dope):

Daca faci o afirmatie vino si cu o dovada palpabila.

| Dope a răspuns (pentru Ajutatorool):

Hă? Am spus doar că nu cred, nu am spus că nu există.winking

| Dumniezău a răspuns (pentru Dope):

Normal,ca tu crezi numa in Gizaz, la altceva nu iti e mai capul

| MariusBoy2013 a răspuns:

Extraterestri exista!

| Inferno a răspuns (pentru MariusBoy2013):

Ai dovezi?

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Doar logice.Ai auzit de dogoni?

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Te luminez eu:e un trib din Africa.Ei au sulite dar arcul inca nu l-au descoperit.Roata nici atat.Dar ei stiu 2 stele binare(care se invart una in jurul la alta) care nu sunt vizibile de pe Terra nici cu telescoape, doar din spatiu.De unde stiu aia unde se alfla daca noi le-am descoperit avia acum 15 ani si ei stiu asta din mosi-stramosi? Zi tu.E clar ca le-a spus cineva.Cine decat altii de pe alte planete?

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Astept rationamentul. Nu.

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Asta nu dovedeste nimic, putea sa fie si elefantul vorbitor cel care le-a spus asta. Nu face decat sa coroboreze putin probabilitate ca extraterestrii sa existe, dar nu demonstreaza ca exista peremptoriu.

| Lizzu a răspuns (pentru dodicuta):

Urmaresti Ancient Aliens?

| dodicuta explică (pentru Lizzu):

Da.

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Bine, ok, cum au mutat aia blocuri de 35 de tone si au facut statui din ele pe Insula Pastelui? La egipteni era o statuie la nu stiu ce faraon, si cand au verificat-o era perfect simetrica(era doar capul). Daca tu poti sculpta o piatra perfect simetric intr-o suta de ani devin servitoarea ta.

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Nu prea stapanesti logica. Faptul ca nu putem explica modul in care au fost proiectate si construite anumite constructii nu dovedeste ca ar exista extraterestrii. Ca putem pune asta si pe seama divinitatii daca vrem, a zeilor in care credeau. Sigur, este un argument, dar nu unul irefutabil.
Poate fi folosit si ca argument pentru demonstrarea existentei zeilor respectivi.

| Lizzu a răspuns (pentru dodicuta):

happy
Ei spun ca extraterestrii au ajutat omul sa descopere focul si sa faca arme. Si multe obiecte care pentru timpul respectiv erau neobisnuite.

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Mute popoare de pe tot globul vorbesc de "oameni ce vin din cer" si ei au crezut ca sunt zei.Un popor tot din Africa stie de sute de ani cate zile are anul, cate ore, cate minute, cate zecimi, cate sutime. Daca ei nu au nici roata cum sa masoare zecimeile si sutimile?

| Hombre a răspuns (pentru dodicuta):

"La egipteni era o statuie la nu stiu ce faraon, si cand au verificat-o era perfect simetrica(era doar capul). Daca tu poti sculpta o piatra perfect simetric intr-o suta de ani devin servitoarea ta.
Subestimezi puterea creatoare a omului din antichitate, o interventie a extraterestrilor atunci ar fi scurtat cu mult perioada dezvoltarii tehnice a pamantenilor. Insa succesiunea evolutiei tehnice a pamantenilor demonstreaza neinterventia nici unei alte civilizatii extraterestre.
Azi suntem intr-o etapa a cunostintelor despre univers mult avansate fata de anticitate si avand la baza aceste cunostinte putem gandi ca in imensitatea universului care e format din zeci de mii de galaxii (numai galaxia noastra Calea Lactee are aprox. 250 000 de sori iar cea mai mare galaxie cunoscuta IC 1 101 aprox. 100 trilioane de stele.) poate exista civilizatii extraterestre sub diferite forme si grade 1, 2, 3, de evolutie insa intre sistemele solare cu potentiala viata distanta e prea uriasa pentru a comunica intre ele.

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Bine hai sa hacem ca tine, sa credem ca popoare de acum mii de ani au stiut si au foacut niste lucruri care le putem face si noi azi, dar doar utilizand tehnologia(oamenii au incercat sa multe o statuie asemanatoare de pe Insula Pastelui fara mecanisme si au reusit un centimetru). Nici nu crezi ca exista pe alte planete? Gandeste-te ca sunt doar 300.000.000.000.000.000.000.000(cu apoximatie) stele in univers.

| dodicuta explică (pentru Hombre):

Te contrazic total.Ei ne-au ajutat sa evoluam.Am evoluat prea repede. Unii cred ca ei au combinat ADN-ul maimutelor cu al lor si ne-au creat.

| Hombre a răspuns (pentru dodicuta):

"Un popor tot din Africa stie de sute de ani cate zile are anul, cate ore, cate minute, cate zecimi, cate sutime."
Care e sursa ta de informare? Nu ti se pare ca exemplele date sunt de pe marginea şanţului cand stau babele la taifas.
"Daca ei nu au nici roata cum sa masoare zecimeile si sutimile?"
Ce tot amesteci roata cu multipli si submultipli secundei?
"Secunda este durata a 9.192.631,770 perioade ale radiatiei corespunzatoare tranzitiei între cele doua niveluri hierfine ale stari fundamentale ale atomului Cesiul 133".
Hai scutestene cu poporul acesta african.

| Hombre a răspuns (pentru dodicuta):

"Te contrazic total.Ei ne-au ajutat sa evoluam.Am evoluat prea repede. Unii cred ca ei au combinat ADN-ul maimutelor cu al lor si ne-au creat."
Nu stiu cum de rezist sa nu-ti zic ca esti retarda, deja mai enervat, hai pa.

| dodicuta explică (pentru Hombre):

Uita-te la Ancient Aliens.Acolo o sa vezi tot ce am spus eu, dar mai detaliat.

| dodicuta explică (pentru Hombre):

Dar intrebarea mea era alta.Crezi ca exista, pe undeva in univers? Dar nu micoorganisme.

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Eu spun ca probabilitatea ca viata extraterestra sa existe in univers este de 99, 9% insa daca am concluziona de aici ca ea exista am comite o eroare de logica, apelul la probabilitate.

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Sunt de acord cu procentul asta.Si ar putea sa ajunga la noi prin intermediul gaurilor de vierme.

| ErrorFound a răspuns (pentru Inferno):

Spalati gura cu sapun.happy Este clar 100%. laughing

| Scarbo a răspuns (pentru dodicuta):

Nici macar un sfert nu ai pus rolling on the floor.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru dodicuta):

Corect. Au venit extraterestri si le-au spus: Bai prapaditilor, vedeti ca sunt 2 stele ce se invart una in jurul celeilalte. Dupa care au plecat. laughing

| CISCO a răspuns:

Da uite aici raspunsul http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=K71W1vGZ1ME si daca mai doresti poftim adevarul http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IuHJz-xPopU '' VRIL '' NAZIST SECRETUL OZN

| alexandru112211 a răspuns:

Sigur exista extraterestrii, dar urasc conceptia ca ei ar veni pe pamant sa ne ucida si sa cucereasca planeta happy De ce nu ar veni pasnici?

| dodicuta explică (pentru alexandru112211):

Pai de unde ai scos ca ne vor raul? Sunt pasnici.

| alexandru112211 a răspuns (pentru dodicuta):

Ai vazut vreun film, serial, sau scenarii? Peste tot sunt rai straight face Stereotipii doar

| dodicuta explică (pentru alexandru112211):

Facaturi.Daca ne vroiau raul eram morti de vreo 5000 de ani.

| LordBolton a răspuns (pentru alexandru112211):

Nu sunt rai daca te referi la rapiri ei ne studiaza organismul

| relian a răspuns (pentru dodicuta):

Motiv pentru care ei nu exista. Daca ar fi existat noi eram de multa vreme disparuti de pe scena asta.Ca urmare extra nu exista.

| ayo8207 a răspuns:

Categoric,da. Dupa cum s-a demonstrat faptul ca viata poate fi si este purtata prin spatiu de obicte diverse(ex meteoriti), si tinand cont de numarul imens de planete este aproape imposibil sa fim singuri. Insa nu cred in aberatiile cu OZN-uri. Serios, vii de la milioane de ani departare cu o chestie rotunda care zboara prin aer cu cateva sute de km/ora? C'mon si te mai si prabusesti pe langa. Eu ca extraterestru m-as simti jenat. In primul rand materialele folosite trebuie sa fie foarte diferite, propulsia etc.

| d00dlez a răspuns:

EU nu cred daca vor sa vina sa ma salute poate iesim la un suc laughing)

| maximrobertalin a răspuns (pentru d00dlez):

Vreau si eu sa vin cu voi sa fac cunostinta cu prietenu vostru tuighiy extraterestrul hahahhahaha

| lorenaboboruta a răspuns:

Eu sincer nu cred.Pentru ca daca ar fi existat s-ar fi aratat.Eu nu am vazut deci nu cred. Asta e parerea mea altii cred ca exista.Nu s-a dovedit ca exista sau ca nu exista.

| SapperGM a răspuns:

Mie mi se pare ca exista! Atatea OZN-uri au fost vazute incat sunt 99.9% de existenta lor dar acel 00.1% este ca nimeni inca nu a vazut un extaterestru fata in fata!

| SoulFreeze1 a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/Xendrius?feature=watch
Sunt niste explicatii interesante, succes;)

| Vreib a răspuns:

Eu nu cred.