| Lhurricane a întrebat:

Se poate ca observarea unui eveniment sa il altereze in vreun fel? daca da in ce fel, daca nu, de ce? thinking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpla observare nu cred. Doar să fie o implicaţie emoţională care va transmite nişte fluctuaţii acelui eveniment. Oricum trebuie să ai o forţă a minţii antrenată şi bine definită.
Toată treaba e să fii în apropierea evenimentului şi să nu fie un eveniment la care să participe mase de oameni.
Alte metode nu mai ştiu. Posibil să mai fie posibil să nu.

| unprietenaproape a răspuns:

Intotdauna se gaseste cineva care sa critice chiar si cele mai insignifiante lucruri

| Duucu a răspuns:

DA! Oricăt de mică ar fi, se poate.
Să zicem că ai întors capul să vezi cum cade o frunză. În acel moment ai făcut schimbări în atmosferă, și oricăt de mici și neînsemnate ar fi, ai reușit probabil cu căteva fracțiuni de secundă să faci frunza să cadă mai repede.

| Alphawolf a răspuns:

De aici iti poti obtine o idee
http://www.npr.org/......ble-things

| TortQuemado a răspuns:

Răspunsul meu ultra-filosofic la asta e: depinde. Dacă eu mă duc să observ o conferință despre conflictul dintre Israel și Gaza cu o rochie ca a Xenei, bocancii lui Gogea Mitu, o diademă pe cap și pene de păun împrejur, e destul de posibil să alterez evenimentul.