| anonim_4396 a întrebat:

Se poate gandi la nemurirea sufletului pe muzica asta? http://www.youtube.com/watch?v=lAe2mFXW1BM&feature=relat ed Eu o fac uneori, pe la 4 dimineata (duminica, cu o ciorba de potroace in asistenta). Voi?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poate in viitor.Dar spune sincer, te gandesti vreodata la nemurirea sufletului?

| EmaS a răspuns:

E mai buna prima melodie pe care ai propus sa o ascultam.A doua numai la nemurirea sufletului nu te face sa meditezi.(spuneam ca poate in viitor o voi asculta si voi meditata).

| harciog a răspuns:

Mi-a murit...mi-a murit, mi-a murit neuronuuuulll...

| harciog a răspuns:

Ma gindeam si eu la vreo sonata de pe centura...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca tii neaparat sa te gandesti la nemurirea sufletului, poti s-o faci pe orice muzica vrei tu.
Desi, mi se pare o tampenie asta cu sufletul. Mai bine ar exista conceptul de nemurire a cugetului, pentru ca de aici au izvorat toate descoperirile care au dus la progresul omenirii. Daca era sa ne luam dupa suflet, cred ca si acum am fi fost niste canibali traind in pesteri, hranindu-ne cu ierburi (cei mai puternici dintre noi, care si-au terminat rezerva de rude) si murind de oreion. Sau, sfarsind in burtile altor canibali.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Breeee, asa saltareata, la 4 dimineata? Ma asteptam la una din aia care se asculta cu capul pe masa.
Eu ma gandesc la nemurirea sufletului in liniste.

| Necrophagist a răspuns:

Maica precista, nu mai vreau viata vesnica

| MidnightLady a răspuns:

MyHar, mi se pare mie sau esti tot cu gandul la mine?batting eyelashes

| AlxMro a răspuns:

Excelent Solo, A doua melodie incepe cu of-of si induce o stare care nu prea imi prieste dar prima melodie imi place foarte mult. Si da, se poate gandi la nemurirea sufletului.

| Conjur a răspuns:

Salut.

Eşti un user amuzant, dar uneori exagerezi cu jignirile şi înjurăturile. Şi da, se poate gândi.

Succes.

| Conjur a răspuns:

Salut @Kronstadt.

Probabil spun asta şi din cauza vârstei pe care o am. Deşi par foarte serioasă, nu sunt chiar aşa. Ai fi putut să iei răspunsul meu ca pe un sfat prietenesc, nu ca pe o mustrare, şi fără să mă "alungi" prin replica : " bine, pa".

Succes.

| Sparks_4392 a răspuns:

Psyche = suflet you eedjit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ema, ma gandesc, in felul meu;)
Ce vrei sa spui prin "poate in viitor"? Nu prea esti sigura pe tine :)
P.P. Uite ceva la care sa te gandesti, mai lumesc...
http://www.youtube.com/watch?v=nswgLWB-aj8&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harule, da-l dracu' de neuron! Stiu ca esti ditamai cyborgu'... Te pierzi tu in fata unui lautar? Ah, unde-i vremea aia cand voi ajunge la mai putin de 2 m de tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Conjur, bine, pa!