| Rizer a întrebat:

Se spune ca in 2012 vine sfarsitul lumii? Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| cutza a răspuns:

Nu prea cred.Asa sa zis si in 2000 si vad ca azi traieste lumea mai departe.Nimeni nu stie ce va fi, asa ca traitiva viata fericit si nu mai dati mare importanta acestor lucruri!
In orice caz cind va fi sfirsitul lumii noi nu vom mai fi pe acest pamint!happy

76 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A da eu cred ca vine safarstiu laumi char daca am 30 de ani si eu nu cred ca vine safarstu lumii pentru ca Dumnezeu stie totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita! Numai Dumnezeu stie cand vine "sfrasitul lumii". Si pe mine m-a speriat prima data "vorba aceasta". Dar au mai zis ca in 2000 sin 2004 ca vine sfarsitul lumii. Dumnezeu le stie pe toate. Iar eu cred ca Dumnezeu nu ne-a creat ca sa ne "omoare" in gilimele spus. Dumnezeu este cel mai mare om de pe lume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e o strategie de marketing.Asa au zis in 2000 si in '94 si ciuciu nimic.Acu' au facut si film ca sa-ti vanda "marfa" si au reusit, precum si siteurile revistele de stiinta au facut bani frumosi pe seama acestui an

| obsercvayr a răspuns:

Nu Prea cred asa ceva mai bine zos sfaristu lu dracu sa mai anuntat ca si n 2000 va veni sfarsitul lumi si a fost sfarsitu lu dracu a mai spus astia cu maya ca in 2013 va fi o explozie de soare apoi acum ce sa mai alegi 2013 sau 2012 astia care vb aproasta sa se duca dracului in iad va uitati la filme denalea aproaasta care nu-s adevarate vedeti ce face netu din om?

| obsercvayr a răspuns:

Da mah da vine sfarsitul lumi

| RisenAngel a răspuns:

Eu nu cred ca va veni in 2012 laughing eu sper sa vina in 2011 chiar mai devreme ...scire si in Biblie ca sfarsitul va venit atunci cand lumea va fi condusa de patima pacatului.adica bautura alcoolul nu stiu ce. in ziua de azi numai pacat vezi oriunde deci 100% va veni sfarsitul cat de curand!

| andreea22andreea a răspuns:

Nu este adevarat.In 2010 se sfarseste calendarul Mayas dar nu vine sfarsitul lumii. Dupa un anumit calendar adevaratul sfarsit al lumii ar veni in 2076!

| sasa_9207 a răspuns:

Nimeni nu stie daca va veni sau nu stie doar dumnezeu asa ca nu vapanicati toti sintem datori cu o moarte cind va veni va veni!

| Codrynutza a răspuns:

Sincer, nu! Deoarece nimeni nu stie decat Dumnezeu! Si, Dumnezeu nu ne-ar fi dat semne deoarece ar fi fost ca acum:
-AAAAAAA! Vine sfarsitul lumii!
Si, daca astia spun toate astea ne sperie. Sau, daca ar trebui sa fie maine sfarsitul lumii toti s-ar panica ar tipa, etc.
Deci, traieste-ti viata

| BySanu a răspuns:

Mai Multe ori a zis ca o sa fie sfirsitul lumii si na mai fost ca si cum zicea ca o sa fie cutremur la noi ca se apropia luna de pamint si tot n-a fost Eu nu cred ca o sa fie!

| EdyHdCc a răspuns:

Sssshhssss creste drojdia!

| Paula_4985 a răspuns:

Pai astia sunt prosti. Vreau sa zic prosti de tot cu prezicerile lor stupide cu ''sfarsitul lumii''. Ce se cred ei Dumnezeu de parca ar sti ei cand trebuie sa moara cineva.Pe mina ma enerveza rau de tot!
Deci nu cred in balivernele lor stupide!

| haj a răspuns:

Cred ca este o prostie!

| doina_3303 a răspuns:

Cu citziva ani in urma se spunea ca anul acesta trebuia sa fie sfirshitul lumii... ce ar fi spus acest Nostradamus :,, Deja trebu sa spun ca va fi in 2012, ca sa bag frica in ei"...

| stefania_1131 a răspuns:

Nu stiu eu una mi-e frica de fel sunt mai fricoasa dar nu cred ca va veni nuami dumnezeu stie asta daca el vrea maine maine va fi daca vrea 4000 in 4000 va fi nu se stie niciodata si aia nau alta treaba decat sa invetenetze lucruri sincer imi pun intrebarea'' pe ce sa faca si ei bani?'' deci nu va fi pe 21 decembrei 2012 si chiar daca va fi tarito.va viata

| Mircea_Alex_1997 a răspuns:

NU cred ca este adevarat ca sfarsitul lumii va veni in 2012. Tu mi te-ai gandit ca extraterestri traiesc traiesc printre noi de mult timp, si poate acei oameni care au zis asta pot fi uni dintre ei.Ei vor doar sa ne sperie, in concluzie nu va veni nici un sfarsit si daca va veni doar Dumnezeu stie asta, deci credeti in Dumnezeu si nu va veni nici un sfarsit al lumii!