| QAlessia a întrebat:

Serpii pot respira sub apa? Exista serpi in Delta Dunarii?

Răspuns Câştigător
| andy_3924 a răspuns:

Serpii nu pot respira sub apa. Exista unele tipuri de serpi care rezista mult timp sub apa fara sa respire, dar, ulterior, trebuie sa iasa la suprafata pentru a lua aer.
Da, exista serpi in Delta Dunarii. Ai un link mai jos unde poti citi despre tipurile de serpi din Delta.
http://delta-dunarii.blogspot.com/2007/08/o-lectie-despre-ophidieni.html

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Nu pot respira sub apă(nu au branhii), dar pot trăi sub apă(își țin respirația).

| Ronnix a răspuns:

Ai mai intalnit serpi cu branhi pana acum?
Nu, nu pot respira sub apa si da exista serpi in Delta Dunarii, dar NICI UNUL dintre ei nu pot respira sub apa.
O zi buna! happy

| RzzV a răspuns:

Da,exista serpi de apa!

| Claudiu44 a răspuns:

Da