| rouaroxa a întrebat:

Si totusi,,, de ce sarbatoare de astazi este trecuta cu cruce neagra si nu cu cruce rosie cum a fost pana acum?

Răspuns Câştigător
| gabimaris a răspuns:

Si in calendarul meu este tot cu cruce neagra, trebuia sa fie cu cruce rosie? In ce calendar ai vazut-o cu cruce rosie?

2 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nici anul trecut nu a fost cu cruce rosie.

| rouaroxa explică:

Aaa. de fapt e o sarbatoare care era trecuta cu cruce rosie numai in suceava,,,( aici sunt moastele sfantului ioan cel nou) si se pare ca anul acesta... multumesc pentru raspunsuri