| KittyEmma a întrebat:

Azi e sarbatoare cu cruce rosie?confused

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @DydyEmma! Da e Tăierea Capului Sfântului Prooroc Ioan Botezătorul; Cuvioasa Teodora și este zi de post. Nici eu nu am știu, norocul meu cu tine, dar deja pusesem niște rufe la spălat.
O zi cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da. Am o bisericuta langa locuinta mea si am auzit de dimineata clopotele si m-am uitat in calendar. Este "Taierea capului Sfantului Ioan Botezatorul".

| Questo a răspuns:

Da, este Taierea Capului Sfantului Prorooc Ioan Botezatorul ( Post )! Funda? happy