| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca?... :

- Un stranut iese din gura cu 100 m/h?

- oasele coapselor sunt mai rezistente decat cimentul?

- Cel mai puternic muschi din corpul omenesc este limba?

- pe la varsta de 60 de ani, cei mai multi oameni si-au pierdut jumatate din papilele gustative?

- pasarile albastre nu vad culoarea albastra?

-De fiecare data cand stranuti o mica parte din neuronii celebrali mor?

-un sobolan poate sta mai mult fara apa decat o camila matura?

-pisicile nu pot simt gustul dulce?

- Daca introduci un bec in gura (din ala normal) nu il mai poti scoate?

Cine scrie inca 3 primeste funda

Răspuns Câştigător
| Cryshhtian a răspuns:

Inima creaza suficienta presiune ca sa poata arunca sange la o distanta de 10 metri
Secretam circa un litru de saliva pe zi si inghitim in mediu de doua ori pe minut
Amprenta limbii este unica

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Adica sa mai gasim inca 3 aberatii? S-au scris deja destule:
- 100 m/h, cat ar fi viteza cu care iese un stranut (?!?) este o viteza infima. Cred ca si un melc este mai rapid.
- or fi oasele coapselor mai rezistente decat cimentul, dar stii macar ce e ala ciment?
- limba este un muschi puternic, totusi nu depaseste muschiul maseter la aceasta categorie.
- faza cu becul este o legenda urbana, nascuta dintr-un serial de comedie.
Alte aberatii:
- PASARII nu au simtul mirosului. Zau? Toti pasarii sau numai unii?
- musca se adapteaza la orice forma de viata. Pardon? Cum devine asta, "forma de viata"?
- Pluto nu a disparut din sistemul solar, doar ca un grup de oameni de stiinta au decis, prin vot, ca nu indeplineste toate conditiile pentru a fi considerata planeta. Dar de disparut nu a disparut nicaieri.
- slabesti daca mirosi banane si mere verzi. Serios? Sunt convins ca slabesti daca mirosi si fleici de carne, daca nu le si mananci.
- omul poate rezista 3 zile fara mancare si doar o zi fara apa. Daca ar fi adevarat, populatia planetei s-ar injumatati rapid.
- cainele respira prin limba. Nu stiam cat de inutil e nasul cainelui... Daca respiratia ta miroase la fel de urat ca si transpiratia, nu inseamna ca sunt unul si acelasi lucru.

| măcheamăăăî a răspuns:

Furnicile pot trai pana la 16 ani.
80% din creierul tau e apa.
Fluturii au 12.000 de ochi happy

| SarahParker a răspuns:

-Amprenta nasului unui caine este unica, la fel ca amprenta degeutului la om
-Cainii respira prin limba
-In Barea Britanie, din 99 de oameni accidentati moare doar unul
-Praful de cacao previne imbatranirea si aparitia ridurilor.
- Daca tineti banane in frigider nu se vor inegri decat dupa 75 de zile.
- varza contine 90% apa.
- Numarul de sms-uri trimise zilnic, depaseste cu mult populatia globului.
- Pe baza unei legi din Texas este interzis sa mulgi vaca altuia, caci, altfel, vei fi arestat intre 20-100 de zile.
In MineSota este ilegal sa iti parchezi elefantul pe strada principala.
-Daca vorbesti la telefon mai mult de o ora, numarul bacteriilor detinuti de urechea ta va creste de cel putn 700 de ori.
-Cantitatea de mancare pe care o mananca un om pe durata vietii sale este echivalentul a sase elefanti maturi.
-In urma cu mii si mii de ani egiptenii antici nu traiau mai mult de 30 de ani
Funda?

| EvangelineLovin a răspuns:

Stiai ca:
-nu poti sa stranuti cu ochii deschisi.
-daca de fiecare data cand stranuti o mica parte din neuronii celebrali mor inseamna ca am pierdut ceva neuroni avand in vedere ca am alergii si stranut tot timpul.
-O vacă produce în mod normal de 200 de ori mai multe gaze (vânturi, pârţuri) decât un om, contribuind astfel la încălzirea globală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- furnicile nu dorm niciodata dar se intind dimineata ca si oamenii
- oamenii nu pot plange in cosmos din cauza lipsei gravitatie
- oasele picioarelor reprezinta 1/3 din tot sistemul osos.

| beastboy84 a răspuns:

Un crocodil nu poate scoate limba?
persoanele dreptace traiesc in medie cu noua ani mai mult decat cei stangaci?
elefantul este singurul animal cu 4 genunchi?

Răspuns utilizator avertizat
| jrockfreak a răspuns:

Pasarii nu au simtul mirosului cu exceptia pasarii Kiwi?

Cand stranuti ti se opreste inima (si alte organe) pentru o milisecunada?

Musca este capabila sa se adapteze la aproape orice forma de viata?

| M3taX a răspuns:

1. Omul poate rezista 3 zile fara mancare si numai o zi fara apa.
2. Un an cainesc face cat 7 ani omenesti.
3. Daca pui mentosane intr-o sticla de Coca-Cola si agiti putin, va sarii sucul din sticla cu 10km/h.
Funda?

| sweetgirl68 a răspuns:

Stiai ca?…YouTube e interzis in China?
In Egiptul antic, oamenii isi radeau sprancenele in semn de doliu atunci cand le murea pisica.
Daca locuiesti in Statele Unite, in Milwaukee, si vrei sa-ti scoti elefantul la plimbare pe strada, trebuie sa respecti legea, care spune ca poti face asta doar daca iti tii elefantul in lesa pe toata durata plimbarii.
Slabesti mai repede daca mirosi banane si mere verzi. Nu trebuie sa le mananci, doar sa le mirosi.
O persoana normala petrece in medie, in timpul unei vieti, echivalentul a trei ani de zile in baie.plizzz funda! 1