| socipath63092 a întrebat:

Sunt singurul care crede ca viitorul omenirii o sa fie oribil?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, nu esti singurul liderii mondiali stiu treaba asta, de fapt cei care controleaza banciile si cursul monetar la fel stiu treaba asta. Lumea in care traim este intr-o continua schimbare si da Apocalipsa vine incetul cu incetul pentru ca generatiile devin din ce in ce mai proaste si pe langa asta foametea, bolile, razboaiele, crimele, violuriile, orfelinatele, abandonul scolar, lipsa de interes de a invata ceva nou si util duc la scaderea IQ-ului, singuratatea, depresia si in ultimul rand GLOBALIZAREA.

70 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Da. din cauza asta speranța de viață a crescut peste tot, în ciuda a tot ce spui dta. Doar la prostia omenească nu avem încă remediu. Se vede din răspunsurile postate aici.

| socipath63092 explică:

Https://youtu.be/lInxgva8wls

1. uita te la tine 2. uita te la video apoi vorbim 3. ma privesc, eu locuiesc pe pamant 4. m**e

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru socipath63092):

Da, așa este, dacă persoana respectivă nu este nebună, că dacă o prinde, o bagă unde trebuie înainte de totul.

| RAY a răspuns (pentru Kătă098):

Am spus eu omule ca toti sunt la fel de rai

| socipath63092 explică:

Damn dispari te rog.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru socipath63092):

Lasa principiile filozofice, uita-te in jur.

| Lioana a răspuns:

Eu nu ti-am spus nimic despre destin. Dimpotriva, spuneam ca de tine depinde ce viitor vei avea.
In legatura cu faptul ca o singura persoana poate schimba totul, eu cred ca ai vazut prea multe filme cu supereroi. Omul e limitat si doar un mare om poate schimba ceva, numai o mica parte din lumea asta, dar nu TOTUL.
Daca tu crezi ca generatia noastra o duce de 1000 ori mai rau fata de cei din trecut, cum crezi ca o duceau cei care purtau razboaie pentru cucerire de teritorii, care plecau la razboi si mureau pe campul de lupta lasandu-si sotiile vaduve si copiii orfani de tata? Cum o duceau cei care se imbolnaveau in lant de ciuma si holera murind pe capete pentru ca nu existau tratamente pentru acele boli? Cum o duceau cei care se deplasau doar cu caruta, pentru ca nu existau alte mijloace de transport? Cum o duceau cei care citeau la lumina lumanarii si nu aveau apa calda in casa?
Problema ta e ca vezi prea multe filme? ca te joci prea multe jocuri? ca ai acces la prea multa informatie? sau poate esti haituit la scoala si asta te face sa vezi lumea rea? Crezi ca in trecut nu se intamplau astfel de lucruri? Se intamplau poate chiar mai mult. Da, lumea este rea, dar a fost intotdeauna. Pe de alta parte lumea are si o parte buna care mereu va lupta cu partea cea rea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste 50th law de Robert Greene cu 50 cent.
Desi o ducem cel mai bine ca oricand, evolutia si progresul care a avut lor prea dintr-o datã a bagat panica in oameni.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Steregoi):

Lasa ca le aprinzi tu o lumanare happy