| honey2804 a întrebat:

Credeti ca stiinta contine viitorul omenirii ?

7 răspunsuri:
| hkr a răspuns:

Logic.

| LaYeR a răspuns:

Depinde, tot ce e posibil, la felul in care evolueaza stiinta in ziua de azi, da!

| anonimul a răspuns:

Bineinteles.la fel cum a facut-o si pana acum.

| Hmmmm a răspuns:

Crezi ca fara stiinta am stagna? Eu sunt cel mai neinvatat, dar uite-ma, anii trec si peste mine. Daca prind ziua de maine, prind si viitorul. Si, chiar nu-i nevoie sa am coloana dreapta in timpul somnului si mainile intinse pe langa corp (si nu pe piept, ca ingreunez respiratia) pentru a trai noi experiente pe ziua de maine.

| GoldCobra a răspuns:

Toate domeniile contin vitorul omeniri : stiinta, religia, cultura. sa-ti dau un exemplu cand o venit comunisti leo zis romanilor ca nu exista Dumnezeu dupa comunism romanii cu credeau ca Dumnezeu nu exista nu leo mai fost frica de El asa ca au inceput sa fure. violeze, omoare etc. asa si stiinta a adus telefoane, televizoare etc avand influente pozitive dar si negative. deci da stiinta contine viitorul omenirii impreuna cu alte influente big grin

| moniiq a răspuns:

Cu siguranta. Va fi indispensabila in viitorul omenirii.

| utilizatortpu10 a răspuns:

Da.Fără ştiinţă sau tehnologie nu am progresa.