| Alien a întrebat:

Suntem prea multi?
"Dupa inutile si tardive tentative de control demografic, punctul critic a fost depasit: Pamantul seamana cu un furnicar, iar poluarea a creat o manta irespirabila care condamna planeta la o eterna si torida vara. Verdele si natura sunt o amintire palida, nu ploua de ani de zile, mancarea si apa constituie de-acum un un lux pentru cei cativa privilegiati". http://www.ghiseulbancar.ro/......nomica.htm

In aceste cazuri se ia masuri pentru "rarire" http://nuvaccinurilor.blogspot.com/......gripa.html

Si dupa ce ca nu mai e ce sa salveze http://www.descopera.ro/......lipsa-2012

Americani mai testeza si arme http://dalevietii.blogspot.com/......nului.html

Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Mai baiatule, trezeste-te si traieste-ti viata, nu o lasa sa treaca pe langa tine de frica sa nu ti-o fure iluminatii. Mai bine sa ti-o fure ei decat sa ti-o irosesti singur.
Eu nu mi-o voi irosi citind link-urile postate de tine, dar iti dau cateva intrebari logice, lasandu-te sa decizi singur:
- ce mare secret este ala care apare pe internet? Cunosti vreun loc mai public decat internetul? Oare cat de nelimitate sunt puterile lor si cat de secrete sunt aceste societati, daca internetul colcaie de cele mai mari secrete ale lor?
- daca noi suntem sclavii acestor organizatii, nu ar fi mai logic sa doreasca sa ne inmultim?
- de ce i-ar deranja pe unii ca nu ne ajunge apa sau mancarea, le e frica ca ultimele picaturi de apa nu vor ajunge la ei? Parca erau printre cei au tot ce isi doresc, nu? Sau le-o fi mila de urmasii nostri? De ce nu le e mila si de contemporanii lor din lumea a III-a?
- daca ei au creat gripa, de ce au mai creat si vaccinul?
- daca tot au cret vaccinul ucigas si detin controlul asupra mass-mediei, de ce se pune mereu sub semnul intrebarii acest vaccin, in absolut toata media?
- s-au fabricat cateva milioane de doze de vaccin. Cum poti omori miliarde de oameni cu milioane de doze?
- de ce as crede ca cei care nu se vaccineaza sunt de fapt cei care nu se lasa manipulati, cand toate informatiile pe care le arunca pe post de adevaruri fundamentale sunt preluate din presa, de la TV sau de la radio, despre care tot ei spun ca sunt instrumentele manipularii?
- de ce am crede ca vine sfarsitul lumii in 2012, daca nu a venit nici in 2000, nici in 2001 si nici pana in 2010, cum s-a tot prezis? Doar pentru ca mayasilor li s-a terminat calendarul? Al meu se termina la 31 decembrie anul asta, inseamna ca nu voi mai apuca 1 ianuarie 2011? De ce mayasii nu au prezis si propria lor disparitie? De ce as crede in previziunile unor salbatici care erau convinsi ca soarele se hraneste cu sange uman si nu va mai rasari daca nu isi primeste jertfa zilnica?
- de ce as crede previziunile unor institutii cu privire la ce va fi in 2050, cand niciuna nu a prevazut in 2006 ce se va intampla in 2007?
- de ce as crede in incalzirea globala cand cu doar cateva secole in urma Groenlanda era o insula verde iar astazi e acoperita de gheturi? Cine ii poate convinge ca vor suferi de sete pe romanii care de doua ori pe an se trezesc cu casele inghitite de ape? Sau ca vom muri de foame cand romanii nu isi mai cultiva pamanturile pentru ca roadele campului sunt prea ieftine?
Nu vreau sa zic ca e totul bine si frumos, dar prea se exagereaza cu tampeniile astea si oamenii au inceput sa confunde ecologia cu tehnologia. Casele de lemn sunt mai ecologice daca tai o padure pentru o singura strada, bradul artificial e mai ecologic daca e din plastic decat daca e crescut intr-o pepiniera, esti mai ecologic daca risipesti resurse si poluezi masiv mediul pentru fabricarea unei masini noi decat daca mai tragi cativa ani de vechitura ta, care are respecta doar normele EURO4, esti bine vazut daca protestezi impotriva uciderii unor sobolani pentru o haina de blana, chiar daca si tu si cei care te aplauda tocmai v-ati ghiftuit cu dita'i friptana de vitel in sange.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dupa cum spune si Raul, crede-ma ca daca cineva ar dori sa ne imputinam ar face asta fara sa ne dam seama.

nony
| nony a răspuns:

Mda, clar trebuie un Hitler ¨Reloaded¨winking Un razboi nuclear si furnicarul se duce.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm... părerea mea? Mai ieşi pe afară, navighezi prea mult pe Internet.happy
Dacă voia cineva să ne rărească, puteau să facă un virus astfel încât nici să nu ştim că suntem bolnavi şi am fi deja morţi.
Încă nu calc pe nimeni pe picior momentan, deci mai încăpemhappy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Regis, superb răspuns, dar te voi contrazice la un punct: Groenlanda îşi are numele nu din cauza că a fost verde, ci că s-a dorit colonizarea insulei şi astfel s-a dat acest nume (ţara verde) pentru a îi "păcăli" pe cei care vor să meargă acolo. Se pare că nu s-au lăsat prea mulţi păcăliţihappy

| Nymphobic a răspuns:

Influentarea maselor de oameni nu omoara pe nimeni. Ei doresc sa ne fie frica. lucru care din pacate l-au reusit. Multa lume crede ca 2012 va vi sfarsitul. Internetul ne face sa fim mai ipohondrii. Iata un exemplu: te doare rau capul, ai luat 2 nurofen forte si inca te doare. Brusc te apuca si febra, cauti repede pe internet simptomele gripei noi si le gasesti a fi asemanatoare cu simptomele tale si te sperri si incepi sa crezi ca ai gripa noua, neexistand o alta alternativa iti bagi singur in cap ca ai gripa noua cand tu te fapt ai o simpla raceala. Cei de sus nu sunt asa buni cum crede lumea. Lumea crede in lideri, care de fapt sunt oameni ca noi, dar care vor doar CONTROL asupra maselor de oameni. Cam asta este lumea in ziua de azi. Sper sa-ti fi dat un raspuns pe masura asteptarilor tale.

| luckyman a răspuns:

Parerea mea este ca ai preluat niste teorii cam pe nemestecate. La aceasta ora populatia Terrei de cca 6 miliarde de locuitori este distribuita cu o densitate de cca 127 locuitori/km patrat. Este mult, este putin? Inca mai exista mari "pete albe" pe suprafata Pamantului necalcate de piciorul omului. Iar Pamantul isi are propriul mod de asi asigura echilibrul :cutremure, uragane, inundatii, molime, etc.
Poluarea este in primul rand generata de efectul necugetat al activitatii umane asupra autoprotectiei atmosferei. Defrisarile sunt principala cauza, de care nu se prea vorbeste! Cine consuma bioxidul de carbon generat in atmosfera si-l intoarce sub forma de oxigen? Nu cumva verdeata, sub toate formele :copaci, pajisti, culturi...
CONCLUZIA : o inconstienta autodistrugere a rasei umane!

| Stelulu a răspuns:

Se stie de mult timp ca vom avea batraneti triste din cauza ca populatia este in scadere si nu vor ma fi tineri care sa ne plateasca pensiile. Iata un documentar care ofera argumente solide:
http://video.google.com/....../videoplay
Prin urmare, nu, nu suntem prea multi. Vom fi prea putini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spun ca n-ai avea dreptate, caci daca ai avea la ce ti-ar mai folosi, cata vreme ne ducem toti de-a dura?
Spun doar ca ti-ai ales gresit momentul asta, tu zicand asa:"condamna planeta la o eterna si torida vara" iar afara sunt minus douaj`de grade! Nu vrei s-o lasam mai pe vara, prinde mai bine, e mai credibil?
A! era sa uit:multumesc pentru starea de panica.