| EmaS a întrebat:

Sunteti la fel de exigent cu dumneavoastra ca si cu cei din jur?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Trebuie să spun că sunt groaznic de exigentă cu mine însămi. Pentru mine, dacă un lucru făcut nu este perfect, nu mai are niciun rost, şi de aceea tind adesea să mă învinovăţesc pentru eşecurile de care am parte, sau pentru lucrurile pe care le-aş fi putut face şi nu le-am făcut.
Da, este adevărat, sunt exigentă şi cu cei din jur, însă în acelaşi timp încerc să scot tot ce este mai bun din mine, fără a fi îngăduitoare sau delăsătoare.
Şi într-un final, consider că noi toţi ar trebui să urmărim acelaşi model. Pentru că odată ce suntem stricţi cu noi înşine, toate realizările noastre vor deveni cu mult mai măreţe.

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt foarte exigentă cu mine. Cu ceilalţi doar dacă merită şi dacă îmi pot permite luxul de a fi exigentă cu ei (cântăresc cu mare atenţie toate "pro" şi "contra").

| danut a răspuns:

In mod sigur NU. "EU, eu mai GRESESC cate o data fata de ceilalti care sunt cei mai mari PACATOSI de pe pamant." Cam asa ne comparam noi ca indivizi cu celelalte persoane din jurul nostru. Eu de ce as fi o exceptie, cum as putea face asta? Cum spune Pavel, (pe scurt) "un lucru vreau sa fac dar fac cu totul altceva, vai de mine pacatosul.``"

| FucktheSystem a răspuns:

Dar nu sunt exigentă cu cei din jur, de multe ori îi las să-și vadă de viața lor, foarte rar devin exigentă. Deci nici cu mine nu-s exigentă deât foarte rar.

| Klepto a răspuns:

Is un masochist si-mi cum ma biciuiesc eu, nu poate sa o faca nimeni.Cum sunt eu si ce-mi impun, n-are nicio legatura cu ceilalti.Nu sunt exigent cu nimeni, n-am nicio treaba cu ceilalti, nu-s ai mei.Nu am nicio intentie sa ii schimb pe altii, sa innabusesc ceva la ei sau sa scot ceva in evidenta.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu sunt exigent...si am rezolvat dilema astacoplicata

| Ecea a răspuns:

Cred ca sunt mai exigent cu mine decat cu cei din jur.
Pe ei ii mai iert si trec cu vederea, pe mine nu ma iert si ma tin minte tot timpul.
Buna dimineata Ema.O placere sa te intalnesc astazi.
:*

| mgtow a răspuns:

Cu mine da pentru ca imi impun chestii stricte si stiu ca imi fac rau dar asta e viata. Cu restul depinde daca imi cade bine cineva nu am de ce sa fiu rau cu el/ea.

| Artemisia a răspuns:

Nu sunt intotdeauna la fel de exigenta cu mine insumi, ca si cu cei din jur.

| Mayar a răspuns:

Eu exigenta la persoana mea, mai ales la felul meu de a fi, de a vorbi, de a actiona, de a arata, la tot sunt exigenta. Iar pe maica mea asta o enerveaza, si, si pe prietenul meu, Ei incearca sa imi scoata asta din cap... dar in zadar big grin

| Minnie a răspuns:

Da

| whatevernvm a răspuns:

Nu intodeauna.

| CrysisMD a răspuns:

Buna, pot sa spun ca sunt mai exigent cu mine decit cu cei din jur pentru ca eu stiu cine sunt intr-adevar, daca n-as fi asa de strict cu mine atunci mustrarile de constiinta ar fi mai multe.

| ElySa a răspuns:

Sunt foarte exigenta cu mine insami si cu prietenii foarte apropiati dar ma comport foarte frumos cu strainii.

| Bowl a răspuns:

Ma doare la basca de ceilalti.

| SparklingAngel a răspuns:

Eu consider ca fiind exigenta cu mine insami demonstrez ca ma respect.De cand ma stiu tind spre perfectiune cu toate ca sunt constienta ca nu o voi atinge niciodatahappy E foarte important sa-ti doresti sa fii din ce in ce mai bun, sa nu te plafonezi.Cat despre cei din jur...sunt exigenta cu cine imi da impresia ca ar putea mai mult, iar cu cei care nu...e vorba aia "fericiti cei saraci cu duhul"happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt exigenta de felul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa incep unele preziceri astrologice din ziare:"Sunteti la fel de exigent cu dumneavoastra ca si cu cei din jur"...bla bla bla, cred ca sunt eu nebun, dar nu mai vad nimic bun la tine.

| besmartbeclever a răspuns:

Normal. :d

| DuDaDrg a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu