| WR104 a întrebat:

Te-ai urca intr-un avion pe care ar scrie "made in china"?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Si alea "made in America" se prabusesc. Nu m-as urca in avion, indiferent de felul avionului, pentru ca mi-e teama de inaltime. E o teama pe care nu vreau s-o inving.

| Flav a răspuns:

Tu te-ai urca pe-un avion pe care ar scrie made in Romania? Ca de-ar fi vorba de-o parasuta, eu n-as face-o. Stiu c-ar veni parasuta la mine.

| DorelSudoru a răspuns:

Da sunt buni in tehnologie

| oz a răspuns:

Doar daca pe parasuta scrie "made in taiwan"

| MadnessCaffe a răspuns:

Daca ai fi si tu in avion nu m-as urca.

Pui intrebari stupide si fara sens.

| deea98 a răspuns:

Teoria asta asupra lucrurilor fabricate de chinezi este stupida! Sincer! Doar pentru ca majoritatea lucrurilor fabricate in China si care sunt vandute in Romania sunt de proasta calitate, asta nu inseamna ca toate sunt la fel! Cred ca noi, romanii, am dezvoltat teoria aceasta, doar fiindca vrem sa scoatem bani din orice. Si cum e criza, se cumpara produsele ieftine, "Made in China".

P.S.: Eu nu cred ca m-as urca prea repede nici in cel mai modern si mai sigur avion!:]

| ioanaioana a răspuns:

De ce nu? China are cele mai faine produse

| UNfriendLY a răspuns:

Da

| andrei112 a răspuns:

Cele mai bune produse sunt facute in China.

| cosmin_3603 a răspuns:

Depinde
De exemplu chinezi fac doua tipuri de marfuri, pentru Europa si pentru SUA. Spun asta deoarece am exeprimentat-o pe pielea mea. Din Romania am cumparat cateva jucatorii mai precis papusi pentru verisoara mea care are 4 ani si au fost de o calitate extraordinar de proasta. La 5 minute dupa ce am scos papusa din cutie pur si simplu sa dezmembrat singura, atat de buna era, bineinteles pe papusa scria mare "Made in China".
Dupa asta, am avut ocazia sa plec in America, de unde cand m-am intors am cumparat iar jucatorii pentru verisoara mea, tot papusi. Pot sa spun ca papusile au acum 2 ani de cand le-am cumparat si in afara de haine care le-a rupt verisoara, sunt intregi, nu au nici-un "membru" rupt.
Deci, cred ca m-as urca daca as fi in Americabig grin

| stelutza2196 a răspuns:

Toti stiu ca China are produse bune...dar parerea mea este ca daca as sta sa ma gandesc mai bine, produsele lor nu au rezultate chiar atat de bune, deci probabil ca nu m`as urca in acel avion:d