| RAY a întrebat:

Tehnologia a evoluat dar nu si omul ce parere aveti?

49 răspunsuri:
| Konata a răspuns (pentru Azµre):

Corect.

| xanderblackx a răspuns:

Nu serios. si atunci cum a evoluat tehnologia daca este 100% creata si imbunatatita de om? orice evolutie a creierului uman, implicit a omului, are efecte asupra tuturor lucrurilor ce ne inconjoara. acum depinde cum definesti tu evolutie... doar nu te astepti sa ne mai creasca vreo mana sau vreun picior ca sa putem spune ca am evoluat si noi. numai bine, think about it

| vikisim333 a răspuns:

Omul a evoluat odata cu tehnologia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce se considera rautatea o treapta descrescatoare in evolutia umana... avansam cu tehnologia. Tot animale suntem pana la urma.

| TroolGheoerghe a răspuns:

Evolutia omului e grea, abia in 700000 de ani vezi schimbari in rasa umana dar, adevarat tehnologia evolueaza repede ca si avioanele sonice rolling on the floor

| venusdoom a răspuns:

Oamenii au involuat. E adevarat... tehnologia ne face viata mai usoara, dar in loc sa fim determinati sa descoperim mai multe, si de ce nu chiar si in folosul planetei, noi in schimb ce facem? Folosim masinarii doar pentru a ne usura munca si pentru a putea petrece mai mult timp in fata TV ului sau calculatorului.
Planul unora da roade, If you know what I mean...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Animal esti tu ma asta pentru ca nu stii sa faci diferenta intr-un om cu chipul si asemanarea lui Dumnezeu si un dobitoc care nu s-a nascut decat cu instincte.Tu crezi ca omul e animal doar pentru ca are unele carcateristici asemanatoare cu alte animale, te inseli toti semanam putin pentru ca suntem parte din natura si din ecosistem pe care am reusit sa-l distrugem la ce superiori suntem cu experimentele lu' peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru venusdoom):

Adica suntem manipulati?

| venusdoom a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru venusdoom):

Si in ce sens suntem manipulati?

| venusdoom a răspuns (pentru anonim_4396):

O privire in jur e de ajuns ca sa-ti dai seama si sa intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru venusdoom):

Adica se investesc tot mai multi bani in tehnologia computerelor, cu un alt scop in afara celui de a scoate bani? Nu prea intelg ce vrei sa spui, esti prea subtil.

| venusdoom a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu incercam sa raspund la intrebarea pusa de raymusic22tm intr-un mod cat mai coerent. Pare-se ca nu a tinutthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru venusdoom):

Scuze pentru insistenta..numa' bine

| venusdoom a răspuns (pentru anonim_4396):

oh go on. Seara faina sa aibig grin

| RAY explică (pentru venusdoom):

Citatul asta l-am vazut intr-un film fain in care oamenii cumparau timp ca sa traiasca

| venusdoom a răspuns (pentru RAY):

Citat? Care citat?
Filmu se numea "In time" big grin.

| RAY explică (pentru venusdoom):

Intrebarea

| venusdoom a răspuns (pentru RAY):

thinking aham