| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre moda? ce reprezinta ea pentru voi? cum a evoluat aceasta?

4 răspunsuri:
| Dimineata a răspuns:

Sa fie la moda inseamna sa fi la curent cu totul zi cu zi.Sincer mai rari care sunt in pas cu moda, parerea mea. Fiecare isi creaza propriul stil cu hainele pe gustul lor. Eu personal nu o urmaresc ma imbrac doar cu ce imi place, nu cu ce iese nou si nu e deloc pe placul meu.
Mai demult era alta moda, timpul trece, iar ea se schiba din ce in ce mai mult. Nicoadata nu o sa fie acceasi moda pentru 2 sau 3 ani. Deci asta ar insemna pentru noi ca hainele care le purtam acest an, nu le mai purtam anul viitor. E absurd.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Moda nu inseamna nimic pentru mine. Eu port ce imi place si atat. Ma doare in cot de ce spun ceilalti ca se poarta sau ca nu se poarta. Eu ma imbrac cat mai colorat, cu haine largi. Niciodata nu am tinut cont de (scuzati expresia) c*c*tul asta de moda. Eu ma imbrac cu ce imi place. Daca moda iti spune sa mergi gol pe strada, asta nu inseamna ca trebuie sa faci asta.

| axll a răspuns:

Moda nu este altceva decat o industrie. se investesc bani si se scot bani mai multi. nu recomand nimanui sa fie la moda, ci le recomand tuturor sa fie cu stil. ai oservat si tu ca acum se poarta roz. la baieti! cat de gay e rahatul asta? moare si ultima farama de masculi din ei. decat sa fii in pas cu moda, alege sa fii clasic. nu stii ce iti vine bine si ce nu? angajeaza un stilist in materie de haine cu care sa mergi o zi la cumparaturi. ( e destul de costisitor ce e drept) dar el nu te va imbraca dupa moda, ci dupa cum iti sta tie bine. a doua varianta este sa te inspiri de pe site-urile de stil. acolo poti gasi ce haine sa porti in functie de greutate, varsta, constitutie sau eveniment. lasa-i pe altii sa fie la moda. tu fii cu stil. (ce moda e acum? parca hipsterii) auzi...hipsteri...

| PeaceDay a răspuns:

Moda nu reprezinta absolut nimic pentru mine. Ma imbrac asa cum imi place indiferent daca sunt sau nu la moda. Nu fac ce face toata lumea ca sa fiu la moda. Asa ca sunt indiferent cu subiectul asta.