| YourEternalLove a întrebat:

TPU la ce profil trebuie sa intru la liceu ca apoi sa urmez facultatea de litere pentru jurnalism

7 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit ar fi sa mergi la Filologie happy

| MiK3L a răspuns:

Deci Filologie.

| Liquify a răspuns:

Poti merge la orice profil doresti din cadrul sectiilor Uman si Real, dar te sfatuiesc sa mergi la un liceu cu profilul Filologie sau Stiinte Sociale.

| KamiM a răspuns:

Daca vrei sa mergi la facultatea de litere iti sugerez sa urmezi profilul uman si sa te axezi pe filologie bilingv franceza sau engleza deoarece o sa-ti trebuiasa o limba straina la facultate! Succes!

| YourEternalLove explică:

Pai ma gandesc cac n-are nici o legatura si as putea intra la filo

| YourEternalLove explică:

Nu stiti ce se face la filo mai mult engleza franceza germana si romana asa-i? si app inca ceva in ce consta profilu de comert ce se face?

| RoxyAngel a răspuns:

Poti la oricare profil si sa intri la facultatea de litere, dar cel mai potrivit este filologie sau a doua optiune stiinte sociale(adica uman)