| blondissima a întrebat:

Un om inteligent se cearta cu unul prost?
Si daca o face, cei din jur pot vedea altceva decat doi prosti?

Mai e inteligent cel ce se coboara la nivelul unui prost sau e mai prost ca el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ajungi sa te certi cu un prost, inseamna ca esti mai prost ca el.Un om intelegent, niciodata nu va face asta.Numai bine.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă te amesteci cu porcii, rişti să devii unul...

| harciog a răspuns:

Da,cica noi vorbin de rau despre altii numai din cauza ca asta ne da impresia ca am fi corecti.Fiecaruia dintre noi i-a cazut sa se certe cu cineva si in mod sigur,chiar daca nu in toate cazurile, a facut-o drastic.Ce mai la deal la vale sa intru in discutie si sa ma arunc de-o parte si de alta cind stiu destul de bine ca am fost de amindoua partile? Am fost si prost, am fost si presupus inteligent...Ia uite ce-am zis...

| blondissima explică:

@Woodenpints, nu-i exclus dar, nu-i cazul nostru cand eu sunt blonda.winking

| Nicoleta a răspuns:

Un om inteligent face in asa fel incat sa nu ajunga la cearta.

| Ofiintă a răspuns:

Buna
Nu pentru ca acel presupus om inteligent daca se pune la mintea unui om mai putin inteligent atunci nici primul nu poate fi mai inteligent deci ai dreptate in legatura cu oamenii
Numai bine
pa, pa

| Ofiintă a răspuns:

Buna
Nu pentru ca acel presupus om inteligent daca se pune cu mintea la omul mai putin inteligent atunci inseamna ca nici el nu este prea inteligent si ai dreptate in legatura cu restul oamenilor.
Numai bine
pa, pa

| valThina a răspuns:

Daca ajung sa se certe cam ca la usa cortului, da, eu una, as vedea 2 prosti laughing)

| blackwidow a răspuns:

N-ar trebui, insa mereu o facem din diferite motive. Pentru ca vrem sa ne impunem un punct de vedere, pentru ca tinem la persoana respectiva si ii explicam ceva pentru ca-i vrem binele, sau pur si simplu deoarece suntem amandoi intr-o stare mai putin buna. Privind superficial, cei din jur pot vedea doi prosti, insa este un lucru relativ. Ar putea vedea de asemenea doi oameni care se cearta pentru a rezolva un conflict, sau orice altceva, insa deja aici vorbim despre lucruri mai profunde, incluzand situatia in care cel/cei din jur stiu deja despre ce e vorba. Oricum majoritatea oamenilor trec fara sa se bage in seama, dat fiind faptul ca nu intereseaza pe nimeni ce conflict am eu cu persoana X si cu atat mai mult motivul. Numai bine