| Vizitiul a întrebat:

Un trecut uitat se lasa cu un viitor esuat? Justificati, sa nu zic argumentati.

7 răspunsuri:
| dafna a răspuns:

Te poti lega de origini, stramosii- trecutul o data ce iti negi familie, istorie, stramosii nu poti avea mari sorti de izbanda.
trecut uitat poate fi experienta anterioara, daca e uitata inseamna ca nu ai invatat nimic din ea, deci vei repeta greselile in viitor, in loc sa faci ceva constructiv, sa evoluezi, te vei invarti in aceleasi probleme.

| Skylar a răspuns:

Cum sa faci ceva daca ai uitat tot ce ai invatat?

| NoChanceForUs a răspuns:

Depinde ce trecut.Nu degeaba spui : Din greșeli se învată. Dacă îți uiți greșelile anterioare...nu ai un viitor chiar eșuat dar nici prea departe nu stai.
Și argumentarea este o altă mâncare de pește față de justificare.

| Piableu a răspuns:

Trecutul trebuie uitat. Viitorul nu trebuie gandit. Prezentul este etern.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Piableu : După ce că e un citat, mai e și de proastă calitate...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De obicei, cei care-si uita trecutul, dimpotriva au un viitor stralucit.Au ajuns " sus " si au cam "uitat" de unde au plecat! Trecutul nu se uita, indiferent cum a fost, bun sau rau, indiferent daca ajungi bogat sau sarac!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Ce sa-mi justific? Raspunsul? Sau sa-ti justific elocventa textului? Ok - FALS! Trecutul influenteaza intr-o maniera insignifianta un viitor personal.Pentru ca atata timp cat traiesti in trecut, nu exista niciun viitor pentru tine. Daca traiesti cu gandul la ce vei face de acum inainte, deja esti cu un pas in viitor si cu altul in prezent.Viitorul tau devine trecutul de azi.Azi ai lucrat la viitor, maine esti in el.Practic,trecutul tau a devenit viitorul de azi.Inteles?