| ĂlaFrustrat a întrebat:

Unde pot invata ce inseamna cu adevarat ocultismul?

nu video-uri tampite postate pe Youtube de la indoctrinatii de martorii lui ebola!

vreau sa invat cu adevarat ce presupune ocultismul si de ce este practicat de catre cele mai mari si mai influente societati secrete ale lumii!

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mclaren12 e un om deştept, dar în privinţa asta sunt pe contrasens cu el. Ocultismul nu este altceva decât o piesă din marele puzzle al credinţelor false care au stăpânit şi încă mai stăpânesc asupra oamenilor de pretutindeni. Părerea mea. Şi nu intru în detalii despre motivele pentru care oamenii îmbrăţişează una sau alta din piesele acestui mare puzzle. Dacă înţelegi sensul termenului "babilonie" vei şti cam despre ce e vorba. Ţi-ar plăcea să intri şi tu în horă şi să joci sârba pe melodia acestei babilonii? Mă îndoiesc. Aşa că vezi-ţi de treabă. happy

| doctorandus a răspuns:

Ocultismul este predicat de oameni care n-au alte mijloace de a avansa din punct de vedere social si economic.

| T0T a răspuns:

Sunt modalități mai bune de a îți irosi timpul.

| Mclaren12 a răspuns:

Http://bucurialuisatan.com/
Aici o să găsești ocultism nealterat.
Conceptul din spatele ocultismului este unul extrem de simplu, manipularea energiei. Când ești capabil să manipulezi cantități tot mai mari de energie o să fii capabil să faci și lucruri tot mai "mari" cu ea.