| anonim_4396 a întrebat:

V-ati intrebat vreodata de ce exista doar teste de masurare a coeficientului de inteligenta si nu exista si teste pentru masurarea coeficientului de prostie? Deoarece una e sa stii sa rezolvi o problema si alta e sa incerci sa o rezolvi intr-un mod mai mult sau mai putin prost. Modul acela mai mult sau mai putin prost de rezolvare a unei probleme e coeficientul de prostie, in care rezultatul final poate fi o problema mult mai mare decat problema pusa initial in discutie. Ceva de genul chemi o firma sa-ti tencuiasca casa iar aceasta nu doar ca nu o tencuieste ci o darama cu totul. Made in Romani

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu există acel test, pentru că nu l-ar face nimeni. Zi-mi mie o persoană care să recunoască că e proastă.

Mărioaro, unde eşti?! Treci la test!

| Angel0 a răspuns:

Exista si testul prostiei:SQ
Cate intrebari reuseste un om sa posteze pe TPU in 24 de ore?
Dar Marioara te bate si aici.

| Skylar a răspuns:

Stie Marioara laughing

| Bunny a răspuns:

Simplu.Prostia e infinita.Nu se poate masuralaughing.

| Eva a răspuns:

Se poate face o paralela intre asta si lumina vs intuneric... poti masura luminozitatea, dar nu si intunericul! intunericul nu exista, exista doar lipsa luminii. Poate ca nu exista nici prostia, te-ai gandit la asta? happy

| Silviu_7451 a răspuns:

Intrebarea ta e atat de low iq ca m-am gandit daca sa-ti raspund sau nu.
Pai un test de inteligenta iti masoara INTELIGENTA. Inteligenta ta poate sa depaseasca media sau sa fie sub medie. Daca este sub medie esti PROST daca e peste medie esti DESTEPT. Si ca sa nu ma contrazici sa zici ca te-ai referit la exemplul tau cu tencuiala. Iei un zugrav si ii zici tencuieste-mi peretele. Daca ti-l tencuieste cum trebuie e bun in meseria lui adica DESTEPT in exemplul nostru, daca nu tencuieste cum trebuie e PROST daca iti darama casa e si mai PROST. Atat de greu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Silviu, ma refer la testele de IQ care se folosesc la ora actuala care masoara coeficientul de inteligenta prin rezolvarea sau nerezolvarea unei probleme date, daca problema este rezolvata corect primesti puncte daca nu este rezolvata corect nu primesti nici un punct.
coeficientul de prostie poate fi masurat in schimb prin cuantificarea modului eronat in care s-a incercat rezolvarea problemei in cauza, cu cat modul de incercare de rezolvare a problemei este mai eronat cu atat coeficientul de prostie este mai mare.
Sper ca de data asta m-am facut inteles.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ca tu oi fi din tanganica te pomenesti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca, coeficientul de prostie este nelimitat si nu se poate masura.Bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-am intrebat niciodata! Mai, ia ca ma faceti curios! A facut cineva de pe tot TPU-ul un test IQ? Cu ce ocazie? Daca nu...atunci de ce tot va preocupa sa puneti intrebari in legatura cu asta? Mie IQ-ul mi se pare o chestie complet irelevanta!
Nu, stiu ca suna stupid pentru unii ce spun, dar chiar ma lamureste cineva de ce conteaza asa mult IQ-ul asta?

@Azetec, stii ca ai pus ieri o intrebare despre "numarul de pacate". Analizeaza raspunsul meu de acolo si raporteaza-l la intrebarea asta cu SQ si IQ. Chiar sunt curios sa-ti stiu opinia in legatura cu ineptia mea de la acea intrebare.
http://www.tpu.ro/......eun-pacat/