| anonim_4396 a întrebat:

Va fi cutremur in luna aprilie 2009?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Deocamdata cutremurele nu pot fi prevazute stiintific.Ion Istrate nu face precizari.Pluteste intr-o ambiguitate derutanta. Mira

76 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremur? Oare? Asta nu o stie nimeni ci doar Bunul Nostru Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta a fost si scopul emisiunii; psihoza oamenilor.nimeni nu poate prezice cutremurele. unde a fost nebunu asta in 77 in 86? de ce nu ne-a anuntat atunci? hai sa fim seriosi.denim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca specialistii se lauda ca au tehnologie de 1500 de ani( am vazut inainte la tv), atunci de ce in `77 nu au prezis nimica? De ce afirma ca ei pot afla de cutremur cu 20 de secunde inainte? De unde au ei atata siguranta? In Italia a stiut cineva ca va fi cutremur? Sincer, ma cam sperie acest gand, mai ales ca am fost averizati si de ONU, si de Oprescu, si de Istrate care a prezis si in `77 cutremurul. Eu cred ca autoritatile ascund ceva, pentru a nu fi nevoiti sa ofere multi bani pentru consolidarea cladirilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ascund autoritatile faptul ca va fi un cutremur? De unde au ei siguranta ca nu va fi? daca ei pot afla doar cu 20 de secunde inainte. In `77 a prezis cineva cutremurul? Dar in Italia? Eu cred ca ei ascund faptul ca va fi un cutremur ca sa nu fie nevoie sa ofere bani pentru consolidarea cladirilor vechi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleu...DECI...nu pot sa cred k voi chiar credeti in toate prostiile astea...sunt niste aberatiiwinking...asta e...sunt niste lucruri spuse in direct la Otv...trebuie sa credem k sunt adevarate, nu?laughing...omgrolling on the floor...imi este mila de cei care cred asa usor ce spun oamenii...sincer! ...imi pare rau pentru voihappy! ...si cei care nu credeti aceste lucruri...respectul meu! ...si in comentariile pe care le-am citit. aveti dreptate si cred in acest lucru.numai Dumnezeu stie daca va fi sau nu va fi vreun cutremur acum sau peste 10000 de ani happy...deschideti ochii oameni buniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU NU STIU DA SPER CA NU DA DOAMNE SA NU FIE CUTREMUR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, o sa fie un mare cutremur asa cxa fugiti cu totii de acum in alta tara...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic...am auzit l OTV ca va fi un cutrem in 12 aprilie 2009 intre orele 12-2...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se sp k da va fi....imi este ff teama...crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SPER CA NU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dar tremur de frica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce naiba o tot ardeti atata cu Dumnezeu e singurul care stie Dumnezeu si credinta in El ne va scapa de cutremur...bai oameni buni sa fim seriosi...toti cei care au un minim de cunostinte generale la geografie stiu ca aceste seisme sunt provocate de miscarea placilor tectonice ale planetei si aceste cutremure depind numai si Numai de aceasta miscare si de cat de mare este presiunea aplicata cand ele se misca una pe cealalta... Orice cutremur poate fi prezis de catre aparatele speciale in acest domeniu cu doar aprox 1 minut inainte de a se produce. Cutremure pot fi oricand. Sper ca am lamurit cat de cat aceasra problema...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va fi unul mai mare ca cel din 77"...am visat asta acum 2 zile si anume pe data de 16 aprilie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a prevazut cutremurul di aprilie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper sa nu fie...Suntem atat de mici in fata naturii...Ma gandesc la familia mea si la atatea familii care au copiii departe...Cat de greu se restabilesc legaturile de orice natura in asemenea situatii...telefonie, internet.Si daca nu patesc nimic ai tai, pana primesti sau transmiti vesti e cumplit...Scenarii de groaza te pot face din om ne-om.Doamne, ai mila de noi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 13 ani ...si imi este frica ...totusi si eu sunt de aceeasi parere numai Dumnezeu stie! si poate fi oricand cutremurul, eu nu cred ca D-l Ioan Istrate a venit la OTV numai ca sa se faca popular sau sa fie publicitate, totusi are o varsta, nu se tine de glume, totusi nimeni nu crede si sincera sa fiu nici eu nu cred, dar sa zicem ca dansul chiar vede si aude ce ii se zice ...asta este Romania, pana nu vedem nu credem! va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se intampla atatea tsunami eruperi vulcanice uragane etc fenomene care inainte nu erau intalnite deci da cred ca in proportie de 70% da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si uite ca a fost duminica la ora 20 s-a adeverit ce a spus dar nu a fost mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai d-zeu stie...doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU ASA AM AUZIT CA VA FI UN CUTREMUR DE 2 MINUTE...GRAVGRAV

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai dumnezeu stie cand unde si cat va tine si daca va fi cutremurul poate fi si acum in urm sec nimeni nu poate sti cand