| enigma_7645 a întrebat:

Credeti ca va fi cutremur pana pe 19aprilie 2009?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Astea sunt minciuni OTV-iste preluate de ziare si de alte televiziuni.Nimeni nu poate spune cu exactitate...toti isi dau cu parerea.Trebuie doar sa speram ca nu o sa fie... oricum si daca ar fi ai putea sa-l opresti?
raspuns:Nu!
Noi sa fim sanatosi!laughing

57 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va fi, cu siguranta!
Zilnic sunt peste 1000 de cutremure in lume, de peste 1 grad pe scala Richter! devil

assiris
| assiris a răspuns:

Dumnezeu stie, noi oamenii suntem prea mici pentru a spune cu certitudine daca va fi sau nu. Intrebarea ta nu specifica insa unde se refera caci poate in clipa in care scriu asta deja sunt citeva cutremure in alte parti ale globului.

| viorel2c a răspuns:

Nu. A mai fost un clarvazator acum vreo3-4 ani care tot asa anunta cutremur devastator pentru Romania, dar s-a linistit repede.Nimeni nu poate sa estimeze cand va fi, daca va fi si ce magnitudine o sa aiba.

| mariazet45 a răspuns:

Nu putem sti ce va fi peste 1 minut. pe 19 aprilie este pastele ortodox nu cred ca ne poate pedepsi dumnezeu asa mult ca in noaptea de inviere sa ne zguduie. Ala bala incearca sa ii explici bunicii tale ca de cate ori deschide televizoru pe otv isi mai cumpara cate o masina diaconescu

| andreiolariu a răspuns:

Nimeni nu poate sti cu siguranta data exacta pentru un cutremur.

| cely a răspuns:

Stai cuminte.

| Adorable3 a răspuns:

Nu credeti ce zice OTV-ul. cel putin bunica mea e obsedata de OTV.si nu stiu cum sa o fac sa nu se mai uite la ei.deoarece. ei sunt niste minciunosi. cel putin asta e parerea meabig grin in finw.oh go on.nu cred.[Cu Dumenezeu inainte]smugsmug

| benito35 a răspuns:

Prostii..barfe de mitici...

| MihaiA a răspuns:

Hancule ce-ai ma? laughing))))
OTV e o televiziune in care vin toti tampitii.
Aseara aveau scris la banneru ala : Credeti ca va fi cutremur in aceasta seara?
Ca a prezis mosu` ala ca va fi intr-o sambata. happy
Sambata viitoare o sa fie la fel : Credeti ca va fi cutremur in aceasta seara? laughing si tot asa. p`orma o sa vina altu care o sa zica : " Va fi intr-o duminica " Si iar fac sondaje si voteaza fraierii .si uite asa Diaconescu isi mai cumpara un Rolls si-un elicopter

PS : Cand o fi sa murim, o sa murim cu siguranta, nu trebuie sa imi zica OTV ca va fi cutremur. Prefer sa nu stiu decat sa stau cu gandu` panicat in fiecare noapte happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca te indragostesti, atunci o sa ti se miste pamantul sub picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa gura lumii nu ar trebui nici macar sa iesim pe strada.'la tatzi ni greu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am uitat p OTV si nu st ce sa spun...pe o parte ma gandesc k scoate atatea baliverne pentru audienta... a mai prezis cineva k in 2000 va fi sfarsitul pamantului si uite k nu a fost... ce o fi o fi...Doar Dumnezeu stie ce ne rezerva in viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa nu dar daca ar trebui sa fie candva consider ca e momentul cel mai bun happy de ce?
Pentru ca e seara de paste, nimeni nu doarme. happy decat sa ne prinda in somn... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa cred. Dar o problema foarte mare este si faptul ca se spune asa ceva la tv. Sincer, bunicii mei de cand au auzit ca va fi cutremur, aproape ca nu mai dorm noaptea - si sunt batrani si bolnavi -. Cu siguranta sunt si alte persoane in aceeasi situatie. Chiar daca va fi cutremur... oare ce putem face noi? Nimic. Nu ne ramane decat sa ne rugam la Dumnezeu sa ne pazeasca de tot ce este rau. Doar El stie cand va veni ziua in care vom pleca din aceasta lume. Dumnezeu sa ne fie alaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. nimeni nu stie de fapt. doar Dumnezeu. si., stati linistiti,, ca daca e sa murim, ne cade o caramida in cap si tot murim,, asa ca,, daca vine cutremuru,.,, n`avem c face,, daca nu vine,.,. asta elaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar dumnezeu stie nu doar aia de la OTV care baga numai minciuni ca sa faca audienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, cel putin nu pot sa imi dau seama... oricum sper ca nuwinking e mult mai bine asa :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istrate, ala, nu are ce face si pakaleste oamenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu cred ca va fi cutremur chiar de paste am visat de doua ori asta mi s-a spus in vis mai multe nu pot emma
de paste nu uitati
trebuie sa ne rugam f mult la dumnezeu
va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred dar sunt curios oare ala cati bani primeste pentru toata ispravia asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mari minciuni! numai Dumnezu stie cand va fi cutremur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da... dar sper sa nu fie... Dumnezeu sa fie cu noi toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu stie ce si cum.Numai bunul Dumnezeu poate decide ziua si minutul in care va veni cutremurul.Nu te poti lua mereu dupa ce zice un mosuletz.Si Dan Diaconescu e...

Anyway...Nu poti oricum sa il opresti

Deci.