| MangoGirl a întrebat:

Va rog sa-mi ziceti si mie dc au fulgii de zapada forma aceea de stelute?

Răspuns Câştigător
| vampirika a răspuns:

Nu au neaparat forma de stea:-jei difera:)am avut de facut luni un referat despre fulgi de zapada si am scos cateva imagini cu fulgi de zapada vazuti la fotomiscroscop!
uite aici niste poze sa vezi ca ei difera la forma;)
http://www.apropo.ro/......612/foto-1

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu toti au forma de steluta.

'' Fulgii de zapada nu sunt nimic altceva decat gheata, insa formele pe care le iau sunt de o complexitate incredibila. Un fulg de zapada se formeaza din combinatia mai multor cristale de gheata. Exista practic un numar infinit de aranjamente posibile. ''

| Bacemi a răspuns:

Nu toti au forma de steluta.

'' Fulgii de zapada nu sunt nimic altceva decat gheata, insa formele pe care le iau sunt de o complexitate incredibila. Un fulg de zapada se formeaza din combinatia mai multor cristale de gheata. Exista practic un numar infinit de aranjamente posibile. ''

http://www.libertatea.ro/stire/asa-arata-fulgii-de-zapada-226302.html

| Ianna33 a răspuns:

Ei bine, asta e un mister...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa intrebi tu