| OOOLEOOO a întrebat:

Viata, doar un vis?
Moartea, trezirea din acest vis. Printr-o sperietura puternica (accidente) sau pur si simplu terminarea visului (batranetea).

Esti destul de constient ca traiesti incat nu mai ai nevoie sa te intrebi daca exista viata dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| angus35 a răspuns:

Viata este doar un vis continuu pentru majoritatea locuitorilor acestei planete care se trezesc pe patul de moarte ca viata a trecut pe langa ei fara sa fi descoperit esenta vietii si fara sa fi raspuns la intrebarea fundamentala:"Ce este viata?".

8 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Sunt constient ca unii sunt superstitiosi si au imaginatia "prea" bogata, speculand sau aberand pe langa...

| Shammal a răspuns:

Viata poate fi descrisa ca un vis tinand cont ca adevarata natura a ta este divina, o stare de pura existenta dincolo de orice incarnare fizica ori non-fizica;
accidentele sunt evenimente create de Tine ca un impuls, cum ai spus si tu sa te trezeasca, in genul alegi partea usoara unde nu-i nevoie de accident ori partea "grea"; batranetea este o metoda prin care poti termina experienta de aici, insa e o metoda invechita si aiurea sa iti deteriorez corpul treptat pana in momentul in care nu mai poate functiona, asta ar fi o descriere corecta a batranetii;

sunt constient sa stiu ca doar viata exista, moartea e o simpla tranzitie

| Polaris a răspuns:

Moartea nu-i trezire, dar viața-i vis lucid.

| neutrino a răspuns:

Iata un subiect interesant, chiar matur, dar...cu deficiente de claritate a intrebarii. Astept sa revii, fara sa te superi.

| Dariusuu a răspuns:

Nu știu ce-i viața dar am impresia că e o luptă continuă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci moartea celorlalti ce cauta in visul meu? In visul meu sunt oameni care se trezesc din visul lor? Si cand o sa mor o sa ma trezesc si eu in visul celor care ma cunosc? De fapt cum ma cunosc, numai in visul lor?

| angus35 a răspuns:

Nu trebuia sa imi dai funda ca nu de asta am raspuns la intrebarea ta interesanta.

| Unicubeii a răspuns:

Dacă am visa ne-am trezi la orice șoc.