| Victoria a întrebat:

Viata e dreapta?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Viata nu e dreapta. De cele mai multe ori chiar daca primesti ce meriti de drept lupti si faci multe sacrifcii pe cand unii primesc acelasi lucru fara nicio greutate.

53 răspunsuri:
| VladyCristian a răspuns:

Viata e dupa cum ti-o faci tu. Uneori viata este dreapta, alteori nu. Viata are suisuri si coborasuri. Orice om va fi jos, iar printr-un anumit mod se va ridica. Cel mai important este sa stii sa-ti traiesti viata deoarece este mult prea scurta sad

| madalinutza a răspuns:

Cateodatatongue

| dragosh a răspuns:

Neahh...nici pe departe

| anda1313 a răspuns:

Nu, si nici nu va fi.

| ayddyshhmee a răspuns:

Nu cu toti! Cu unii e dreapta, cu unii e stanga!winking

| Dorinel a răspuns:

Nu

| medgirl a răspuns:

Eu cred ca mai mult nu, decit da...sau poate uneori este, uneori nu.

| 12345ok a răspuns:

Din cauza lui Dumnezeu este asawinking
daca vrea el sa fie buna e buna daca nu, nu
il URASC!

| roxanac a răspuns:

Viata e atat de nedreapta incat uneori te gandesti la cela mai oribile posibilitati de a scapa de ea. Intervine de cele mai multe ori intrebarea "De ce?". De ce pentru unii ba, pentru altii da, de ce atunci cand te stradui cel mai tare sa fie bine, rasplata ti-e exact pe invers? Si te intrebi uneori daca mai are rost. Oare mai are rost? Pentru ce? Pentru chin? Pentru ca numai asa, zic unii, simti ca traiesti, chinuindu-te?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata da, oamenii nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este.In certificatul de nastere nicaieri nu scria ca viata ar fi corecta.Asta e.trebuie sa calci pe cadavre ca sa obtii ce vrei. Cei sensibili pierdwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drumul vieți e drept însa viata e al naibii de nedreapta. Viata e cea mai mare târfă.

Scuza-mi expresia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca toti avem aceleasi drepturi in viata, numai ca pentru unii sansele sunt reduse, dar existente. Viata ti se ofera, dar daca tu stai si te uiti la ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe cine intrebi... dupa parera mea nu prea e dar trebuie sa ne descrcam si sa trecem peste toate greutatile daca ne-am oprii de fiecaredata nu am mai prosera din nici un punct de vedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu unii da, cu unii nu.

| Andromedda a răspuns:

Nu...Mai ales cu cei care merita. Pentru ca Dumnezeu ii supune la mai multe incercari pentru a vedea daca ii raman fideli.

| Ѵαмριяɛ a răspuns:

Nu este cu uni cu alti cam da

| @@ a răspuns:

Tu ti-o faci dreapta

| Mirunad1 a răspuns:

Categoric nu este! Oamenii care merita ceva deoarece au muncit nu primesc nimic! Si mie mi s-a intamplat acest lucru. E nedrept!

| Blonda:X a răspuns:

Iubita, in legatura cu stiintele sociale, big grin la ce dai teza? Ce materii aprofundezi?:*mersi:*

| shpike a răspuns:

Nu stii ca viata nu are rost. Dar e frumos sa ii dai un rost vietii happy

| JayMichael a răspuns:

Da, viata e dreapta de cele mai multe ori cu noi. Nu ar trebui sa dam vina pe viata pentru esecurile pe care tot noi, constient sau inconstient, ni le provocam.Ar trebui sa intelegem ca orice greutate pe care o intalnim si orice esec au rolul de a ne intari pentru ce va urma. Viata e cel mai frumos dar pe care il putem primi si merita traita la maxim, dreapta sau mai putin.

| airelav a răspuns:

Este cum ti'o croiesti happy. viata ti'o scrii cu mana ta happy

Întrebări similare