| Trolozaur a întrebat:

Daca viata e nedreapta cu toata lumea atunci nu o face de fapt sa fie dreapta?

8 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Interesanta intrebarea. Insa, oare e nedreapta cu toata lumea?
Acum sa si raspund: consider ca fiecare isi face viata asa cum isi doreste, fiecare trebuie sa avem un tel, o tinta pe care o sa putem sa o atingem doar prin multa munca si ambitie, doar dupa eforturi si sudoare, viata o sa fie dreapta cu noi.
Daca te plangi continuu cat de rea e viata ta si nu faci nimic sa schimbi asta, atunci tu esti singurul vinovat.
Sunt si cazuri in care viata e nedreapta, atunci cand nu poti sa lupti pentru ceea ce iti doreste indiferent cat de mult vrei.
Parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand este o intrebare extrem de aiuristica. Eu mereu o sa aleg ce vreau si ce stiu ca imi face bine si este bine. Trebuie sa fii intr-adevar nebun sa crezi ca viata e de vina sau Dumnezeu sau mai stiu eu ce altceva, pur si simplu lucrurile acestea le faci din propria initiativa in functie de tine. Nu o sa ma iau niciodata dupa unul sau altul ca nu e bine, ca nu asa. Fac ce vreau, cum pot si cum imi este mie mai bine. Daca ti-ai ales un lucru cu care stii ca nu esti multumit si nu iti place, asta-i viata.

| Vi003 a răspuns:

Fugi si te culca, esti obosit si gandurile tale zboara deasupra unui teren pe care inca nu l-ai cercetat. Ai timp, vezi ca si la mate daca inmultesti doi factori negativi, produsul e un numar pozitiv.

| Trolozaur explică (pentru Vi003):

Dar daca inmultesti 3 factori negativi ce da?

| Vi003 a răspuns (pentru Trolozaur):

Chiar nu-ti ajung 2, vrei 3? It's your choice!

| Trolozaur explică (pentru Vi003):

Daca vorbesti semiromana combinata cu engleza nu esti/pari mai destept.

| Vi003 a răspuns (pentru Trolozaur):

De ce esti rau? Nu asta a fost intentia! Cu o astfel de atitudine, sa nu te miri ca viata e nedreapta pentru tine. Nivelul meu de inteligenta imi apartine si mi-l asum, care-i treaba ta?

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Viata pe toti o sa ne loveasca odata si odata! Nu rateaza pe nimeni si pe toti o sa ne faca sa suferim la un moment dat. Desi cateodata ne da lovitura dupa lovitura si timpul nu asteapta pe nimeni sa se ridice si sa prinda putere sa mearga mai departe. Viata e scurta si frumoasa dar nu e usoara! Si cu toate astea merita intr-adevar traita si cu bune si cu rele deoarece numai una avem.