| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeți în efectul Mandela?

7 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Este posibil

| mitzok a răspuns:

Putin

| Celcestietot a răspuns:

Atâta timp cât mi s-a întâmplat, cred. Oricum pe acest principiu merg, mai multe nu spun, că este complicat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De crezut nu cred ca efect special și având o simptomatologie care să ducă la clasificări certe. Dar amintiri false se întâmplă în cazul fenomenelor de regresie hipnotică. Realități alternative sunt deja clasicele răpiri făcute de extratereștri, întâlnirile de gradul trei, și altele, care țin de fantasticul post modernist, relevat cu pregnanță la mulți scriitori New Age, Carlos Castaneda, Fowles, Lewis Carol.

| RAY a răspuns:

Pai sau facut experimente care au dovedit acest efect, prin hipnoza unele persoane relatau faptul ca au mai trait inca o data sau unele persoane care credeau ca au trait impreuna cu alte animale, am vazut pentru nat geo taboo, unele cazuri erau reale dar anumite amintiri erau false, de exemplu daca intrebi un om dupa o luna despre ceva rau care i sa intamplatat va relata in mod pozitiv ca fata de prima zi, depinde de individ

| RoCkKiD a răspuns:

La care te referi? ala in care amintirile unor grupuri de oameni se schimba? sau prostia cum ca vietile anterioare iti afecteaza amintirile?