| RAY a întrebat:

Voi nu credeti in fantome de frica ca va bantuie fantomele in vise a? credeti ca le pacaliti in acest mod?

azi am aflat ca imi este frica de toate chestile in care nu cred fantome,spiridusi,mos craciun,zana maseluta, sirene, zeii

acum o oră | IoanaMihaela23 a răspuns (pentru RAY27TM):
Pentru ca îți este frică de Creator pentru că dacă l.ai vedea in clipa asta și ti.ar cere socoteală pentru ce ai făcut în viața asta ai murii pe loc, pot sa cred că îi negi existenta de frica pentru ca o sa te judece.

47 răspunsuri:
| Elide a răspuns (pentru RAY):

Mai repeți la nesfârșit cu minciunile tale cu tot? Ai probleme grave, eu te.as sfătui să consulti un psiholog deoarece m.am m.ai uitat prin întrebările tale și sincer îți spun că asta nu.i gândire de om normal, nu te supăra pe mine din suflet îți spun.

| RAY explică (pentru Elide):

Gandire de om normal e sa accepti ca serpi vorbesc asa e

| Nilsson a răspuns (pentru Elide):

Nu te mai consuma din cauza lui, fiecare e liber sa isi aleaga drumul in viata, i-am explicat in masura in care am putut de ce cred intr-un anume fel, nu oblig pe nimeni sa creada ca mine.
M-am convins ca nu are rost sa-i mai raspund.

| Elide a răspuns (pentru Nilsson):

Are o vârstă și cred că degeaba o are daca omu il sfătuiește ceva și își expune părerea face din țânțar armăsar și mai zice că și avem mințile inchise..Doamnee,nu mă mir de ce nu și.a găsit o partenera până la vârsta asta..No comment laughing

| RAY explică (pentru Elide):

Tu ca femeie nu ai ce invata un barbat tu trebuie sa taci, ti-am dat si versetul, nu ai tu ce invata din moment ce ai adus pacatul in lume

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Misoginule atat am de zis.

| RAY explică (pentru Elide):

Ce misogin daca asta scrie in biblia ta, femeilor nu le dau dreptul sa invete pe alti si sa taca in adunara

| RAY explică (pentru Nilsson):

Eu nu vreau sa cred eu vreau sa stiu,daca ai fi fost o persoana sincera si corecta ai fi pornit cu o minte deschisa spre o discutie nu cu mine nu de la bun inceput tu deja deti adevarul absolut totul, asta nu e corect, fix religia ta e cea mai buna din cate exista, 5, 5 miliarde de persoane vor arde in iadul vesnic doar ca nu au crezut in iisus ca dumnezeu in scimb voi 2, 5 mld veti in rai indiferent de cat de pacatosi sunteti

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Vrei sa te ajut sa il iubesti mai mult? http://bibliapentrusceptici.ro/crime-dumnezeiesti-biblie/

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

Crestinilor le plac povestile nu rationalitatea, uite cine te obliga:
,, Oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie''
ine aduce jertfe altor dumnezei decît Domnului singur, sa fie nimicit cu desavîrsire
Omorati un oras intreg daca ati auzit ca exista necredinciosi in el chiar si animalele lor si distrugeti tot ce va iese in cale.
Intre dumnezeii popoarelor cari va înconjoara, lînga tine sau departe de tine, dela o margine a pamîntului pana la cealalta-
Sa nu te învoiesti si sa nu -l asculti; sa n’arunci spre el o privire de mila, sa nu -l cruti, si sa nu -l ascunzi.
Ci sa -l omori; întai mîna ta sa se ridice asupra lui ca sa -l omoare, si apoi mîna întregului popor;
Sa -l ucizi cu pietre, si sa moara, pentru ca a cautat sa te abata dela Domnul, Dumnezeul tau, care te -a scos din tara Egiptului, din casa robiei.
Nu ai cum sa convingi un crestin de ceva folosind afirmatii rationale, ai spus-o si tu, pana la urma cum functioneaza lumea aceasta? pe povesti?

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

Eu pot sa cred in monstrul din macaroane de sub patul meu, pana la urma el nu instiga la nelegiuiri si nu poti dovedi ca el nu exista, chiar daca vi la mine acasa si te uti sub pat pot spune ca numai cei care cred in el îl pot vedea, si pot crede ca el e creatorul universului.Sunt perfect sanatos psihic daca cred in acest monstru? pana la urma ce mai este nebunia? daca îi spui cuiva ca esti ateu zice ca esti dus cu pluta.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

Ia pozitii cu partenerul de viata a carei gandire este asemenea irationala si asteptati sa vina sarbatoarea zombiului pe bat.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

Mai functioneaza lumea asta pe principii rationale sau a functionat vreodata? exista un barbat care si-a creeat intr-un fel propria religie in care inauntruli cladirilor trebuie sa poarte o sita de plastic(si trebuie sa se inchine la monstrul macaroanelor)si asa a pozat pentru buletin, cu sita in cap.Asa e si cu zombi pe bat.

| Elide a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Esti dus scuza.ma dar "exista un barbat care si-a creeat intr-un fel propria religie in care inauntruli cladirilor trebuie sa poarte o sita de plastic"de unde vii frate? Vii de pe Luna că te trezești și tu vorbind laughing laughingPrea puțin îmi pasă de gândirea ta de 2lei!

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

O,nu....monstrul facut din macaroane iti mananca din creier, daca nu te inchini lui diseara ai sa mori.

| Elide a răspuns (pentru Neverrrrrr):

"monstrul din macaroane"te.a creat "inteligentule"inteligenți va credeți voi ateii și faceți pe interesanții și dragul meu ce vrei să arăți că tu nu crezi in nimic? Bravo ție puțin îmi pasă că nu crezi tu laughing laughing Ești mort omule pot sa spun cu certitudine că tu ești un mort in viață!

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Elide):

Cred că Monstrul Din Macaroane ne-a creat si cred in El iar tu care nu poti dovedi ca nu exista trebuie sa te supui.
Un mort viu? deci motivul pentru care nu omori pe toata lumea e frica de acea creatura in care crezi? Un om in secolul 21 nu are nevoie sa-si ia moralitatea dintr-o carte de povesti.Mentalitatea asta t-i se trage din cartea ta de povesti unde daca erai ateu erai omorat cu pietre(din ordinul zeului tau desigur). Lafel e si acum, executarea transfirmanduse in ura si aere de superioritate.Nimeni nu detine adevarul si de aceea trebuie sa te bazezi pe dovezi nu pe povești.
Poftim http://bibliapentrusceptici.ro/crime-dumnezeiesti-biblie/
Trebuie sa ai sindromul down sa nu tragi concluzia corecta din pagina de mai sus.Nici mie nu imi pasa de parerea ta, parerea ta spune ceva despre tine nu despre mine.