| RAY a întrebat:

Voi creștini cercetați alte religii? Cercetați in ceea ce nu credeți fantome, vampiri, vârcolaci, zana maseluta, Zeus, Afrodita?

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da.Ma interesez des de alte religi.

| RAY explică (pentru Freya1):

Gen naty?

| Freya1 a răspuns:

Musulmani,hindusi...

| RAY explică (pentru Freya1):

Wow naty, ma suprinzi in sens bun al cuvantului

| DeyCj a răspuns:

Nu.Majoritatea creștinilor se ghidează după principiul crede și nu cerceta, adică se auto-imbecilizează prin această atitudine.

| AC4S4 a răspuns:

Nu prea ma intereseaza. Stiu vag despre islam, hinduism, religiile mitologice nordice, slave, greci, romane, etc.
Nu sunt prea pasionat de acest domeniu.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Esti sincer, apreciez asta, asa cum nici tu si banuiesc ma majoritatea nu le intereseaza de alte religi de ce eu ca ateu sa ma interesez de alte religi
acum 3 ore | Shuriken a răspuns:
"Ateismul o stare provizorie, pana cand se va dovedi ca exista vreun creator vom crede ca exista" rolling on the floor
Se pare ca in final numai e nevoie sa zic nimic

Te-ai dat singur de gol laughing)
Eu aratam clar ca tu si cei ca tine vreti si asteptati numai dovezi, sa va pice pe tava, deci voi nu faceti nimic, nu cautati nu cercetati, doar dati din gura, si in final tot voi ziceti ca:
"Neeeeeeeee nu ma intereseaza argumente" laughing)
"un ateu nu este un dogmatic, inchis la minte, ofera o posibilitate" ce posibilitate? laughing) parca zicei ca nu exista posibilitate fara dovezi laughing moor cu siguranta nu esti inchis la minte cand iti zic ceva, si in lipsa de replica te victimizezi laughing
Esti intr-un contradictoriu total "baiete"winking
Oricum stiu ca fi si acest raspuns va fi sters de catre moderatorii foarte corecti ai acestui site oh go on
poftim: https://imgur.com/a/ZNP5FyV

| AlexDarius3 a răspuns:

In general nu, dar de ce sa mint, la fantome si vampiri ma mai gandesc. Mi s-a mai intamplat niste chestii mai ciudate si mereu vad pe cineva in costum negru ca la mort si mai palid la fata care se comporta de parca nu a mai iesit din casa niciodata si incearca sa se ascunda de soare, pe bune.

| AlexDarius3 a răspuns:

Dar nu pot sa zic ca le cercetez, ma mai gandesc la ele uneori.

| Exal a răspuns:

Restul nu au dovezi de nici-un fel...ce-i drept hinduismul pare interesant.