| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce se intampla cand mori da stintific cine stie? nu vreau sa stiu cu puterizirea si ingropatul nu si procesul prin care mori de moarte naturala

36 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Pai in afara de procedeul pe care il stii cu putrezirea asta il stim si noi, altu nu mai elaughing)))decat vor veni sa-ti bage teorii ca te asteapta vreun paradis sau iadrolling on the floor)))

| carminaburana43 a răspuns:

Nimeni nu stie exact.Eu am 49 de ani de 29 de ani caut raspuns la aceasta intrebare dar nimic dar nimic nu e sigur.Si atunci ramine ca se intimpla ceea ce crezi.Un lucru e sigur.E bine cind ajungi acolo sa nu pleci cu mari regrete din aceasta viata.Adica regretul de a fi facut rau la altii.

| Necrophagist a răspuns:

Adica Pallor,Algor,Rigor,Livor, Putrefactie, Decompunere si scheletizare? La asta te referi?

| Skylar a răspuns:

Iti amintesti cum era inainte sa te nasti? Exact asa e si cu moartea.

| heisenberg a răspuns:

E o singura cale sigura prin care poti sa afli...

| dany97 a răspuns (pentru heisenberg):

Hai ca asta a fost tarelaughing

| Leonard08 a răspuns:

Fizic vei mai fi prezent inca o buna perioada de timp. Insa acel "tu", ceea ce te defineste, comportamentul,caracterul, limbajul, modul cum gandesti...nu vor mai exista. Ele sunt doar produse ale creierului. Cand el nu mai functioneaza tu nu mai existi.
Daca exista intr-adevar un spirit/suflet, atunci traim ca niste simbioti laughing. El probabil va continua sa existe dar amintirile noastre mor o data cu creierul nostru.

| hummer24 a răspuns:

Nimeni nu poate sa raspunda la intrebarea asta, poate doar unii sa povesteasca ce au vazut pe discovery channel in rest laughing)

| anonim_4396 explică (pentru hummer24):

Aia si vreau logic ca doar nu ma asteptam la altceva

| hummer24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stii ce NU vreau sa cred ca se intampla?
Omul dupa ce i se sting luminile intra in faza de inconstienta adica in faza de visare, o visare continua, fara a mai putea reveni la realitate :S

| eugenl a răspuns:

Din documentare. Se spune ca sufletul e legat de trup printrun cordon. O data ce s-a rupt cordonul tu ai murit, iar sufletul tau intalneste o lumina orbitoare si pe cei dragi pe care i-ai pierdut inainte sa te duci dupa ei.
Cunosc o persoana care la nasterea fiului sau era cat pe-aci sa moara. A simtit cum pluteste in aer si se indreapta spre geam. Si de acolo nimic ca i-au facut doctorii resuscitare 2 ore

| LoStEyEs a răspuns:

Gata ma nu va mai certati laughingwinking

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Avem si pisicute care scriu pe TPU

| LoStEyEs a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate tongue Titlul meu: pisicuta TPUwinking tongue

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Esti draguta pisicuto

| LoStEyEs a răspuns (pentru anonim_4396):

Hihihihihee hee Da, CATS are the best!winkinghee hee Banuiesc ca iti plac si tie, nu?hee hee

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Am si eu una neagra

| LoStEyEs a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow sad ce norocos esti sad pisicile sunt animalele mele preferate, as vrea sa am si eu una. mi-as dori din tot sufletul, e singurul cadou de ziua mea pe care mi-l doresc cu arzoare sad dar lui mama nu-i plac si ma tot rog de ea, dar ea nuuuuuuuuuuuuuu. poate o sa primesc una. dar deja stiu rezultatul: am sa sfarsesc prin a primii alte chestii de fete, bla bla sad crying crying broken heart

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Bine n-o tin in casa e pe unde vrea ea cateodata parca are chef de joaca scoate un zgomot se plimba prin casa e cam nebunatica

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Poate vei primi cine stie

| LoStEyEs a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da problema e ca eu locuiesc la bloc, la etajul 4 crying sub etajul meu mai e o terasa, deci nu se vede mai nimic de inaltime. ea o sa stee mereu in casa broken heart dar o s-o iubesc si ingrijesc, si in plus am mai cunoscut persoane care stateau la etajul 4 si au avut pisicawinking oricum mersi de incurajarewinking kiss

| anonim_4396 explică (pentru LoStEyEs):

Ce pacat

| tzanu a răspuns:

Poate gasesti pe aici ceva raspunsuri http://eulinterior.blogspot.com/

| nicolaenistor a răspuns:

Pai stintific asa cum zici tu.nu o sa pleci imediat ai sati vezi rudele cum plang in urma ta si tu ai sa privesti cu ingerasul d mana

| Mitza112 a răspuns:

Cand mori este consecinta pacatului stramosesc, este sfrasitul vietii pamantesti si inceputul vietii vesnice. Moartea este trecerea din la viata materiala spre o noua viata. Dupa moarte are loc judecata fiecarui suflet in parte dar mai ales judecata universala.
Asta se invata la Religie prin clasa a XII-a.

| anonim_4396 explică (pentru Mitza112):

Tu ai fost acolo ce scrii de ce nu sti

| Mitza112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am fost acolo, am scris si mai jos cand se invata aceste chestii. Daca tu ai ratat liceul te rog sa nu comentezi aiurea.

| anonim_4396 explică (pentru Mitza112):

Ce legatura are liceu care nici nu se preda religia la mine in liceu cu intrebarea mea eu si in clasa a 1 a am auzit de judecata

| Mitza112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ti-am spus cand se invata dar tu sti sa comentezi aiurea. Daca ai invatat tu in clasa "a 1 a"(se pare ca nici romana nu se face la tine in liceu) de judecata la ce mai pui intrebarea aia banala? Cand un om poate cu mai multa carte ca tine iti raspunde la ceva ce nu sti invata sa apreciezi nu sa comentezi.

| anonim_4396 explică (pentru Mitza112):

ce vina am ca nu vreau sa invat romaneste pur si simplu nu vreau impuscama na

| Mitza112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te obliga nimeni sa faci nimic, dar se pare ca la unii pubertatea loveste grav. Daia am ajuns de rasul altor tari ca avem basini in cap dar nu stim sa vorbim romaneste. Esti un bun exemplu si cu asta am incheiat.

| bunnywabbit a răspuns:

E ca si cum nu te`ai fi nascut. Eu mi-am dat seama de asta in ultima vreme si ma gandeam cum era cand nu eram nascut. De asta dupa parerea mea trebuie ca fiecarui om sa i se dea dreptul la viata. Oricum cred ca stiinta va gasi ceva, cel putin pentru a prelungi viata, doar daca nu li se scoala la retardatii aia de arabi sa dea bomba atomica sau mai stiu eu ce.

| MariusLaurentiu a răspuns:

Stiintific vei muri ingropat te vor uita etc. Religios sufletul se va duce la dumnezeu si judecat iar dupa faptele tale te va inrecarna intr-un om bun cu casa fericire bucurie iar fapte rele suferinta bataie fara casa boschetar etc!

| Cor7ezz a răspuns:

Asculta aici, daca poti cauta cartea ' Gloria Polo ' ' Am fost la portiile iadului si ale cerului '. Dar am sa-ti zic eu cate ceva despre moarte, Deci... Dupa ce mori sufletul iese din corp printr-un tunel la capatul tunelului te vor astepta rudele Moarte ( cele care au ajuns in cer ) Si Domnul ISUS, acolo iti vei vedea toate viata traita pana atunci pe un fel de video proector, si faptele bune si faptele rele. Daca iti este frica de moarte cauta ' Rugaciunile Sf Brigita a Suediei ' Cele 15 Rugaciuni

| Crystyanuzz a răspuns:

Dupe ce mori dupa 3 zile sufletu o sa fie judecat daca te duci in iad o sa te rencarnezi intr-un animal, iar daca nu te duci in iad o sa te rencarnezi intr-un om fara sa iti aduci aminte nimic, practic o sa-ti iei viata de la inceput dar in alt corp. funda?

| Adrian_Sana_1994 a răspuns:

Se zice ca... ajungi la o lumina si vei vedea toate amintirile tale..toti prieteni tai familia ta... te vei duce in aceea lumina si de acolo numai stiu ce se intampla