| dido a întrebat:

Vreau sa stiu daca sunt sau nu medium.De foarte multe ori mi'i s-a intamplat sa spun/prezic anumite chestii care i se vor intampla unei persoane si dupa cateva ore ma trezesc cu pers respectiva spunandu-mi ca exact ceea ce i'am spus i s-a intamplat.Ideea care e...eu nu stau sa ma gandesc la ceea ce vreau sa spun unui om.ci pur si simplu dintr'o banala conversatie, ii spun persoanei respective ce i se va intampla; cu toate ca ceea ce discutam nu are nici o mica legatura cu ceea ce spun.Nu stiu ce sa cred insa ma cam sperie un pic.

Vre'o parere?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Poti avea o extra sensibilitate la ceea ce se intampla in jur. Nu cred ca poti determina ce se va intampla, asa ca nu iti face griji, nu pui oamenii in pericol. Probabil ai o frecventa deschisa si receptezi mai bine anumite semnale subtile.

24 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu cred ca esti medium.

| Parintele a răspuns:

Simple concidente te pot face sa crezi asta.Si mai este si autosugestie la mijloc. Poate esti influentat de ceea ce citesti, vezi sau ti-ai dorii sa fii.Multi isi doresc sa aiba puteri supranaturale, multi pretind ca au, dar nimeni nu poate dovedi asta in mod concret, logic.Toata abureala asta cu vrajitoria, astrologia etc nu este altceva decat sarlatanism pe fata impotriva unor oameni fara speranta, deznadajduiti si cu un IQ mediocru.Lumea ar arata altfel daca ar exista astfel de persoane. Da-ti seama cati bani ar castiga un prezicator la lotohee hee)

| mariusres a răspuns:

Sunt doar coincidente. De cate ori ai spus ceva unei persoane si NU s-a intamplat? Hmm? i-a gandeste-te. Creierul tau are tendinta sa observe imediat coincidentele, dar sa "uite" orice "profetie" de-a ta care nu se implineste. Cu alte cuvinte, lucrurile care iti atrag atentia le tii usor minte, iar pe celelalte le uiti imediat. Nu te mai amagi degeaba, nu esti niciun medium, daca ar ar exista asa ceva nu am avea nici razboaie, nici crime, nici furturi, nici politicieni mincinosi etc. Dar dupa cum vezi, toate astea exista din belsug, exact cum te-ai astepta sa existe intr-o lume normala, fara "vraji" si "mediumi" si alte inselatorii din astea.

| Dara a răspuns:

Nu, nu eşti medium! Eşti mai receptivă la anumite lucruri! Mi se întâmplă şi mie, numai că eu visez anumite lucruri, care apoi se întâmplă. Nu mai acorda atentie şi cu timpul te obişnuieşti!

| ClaraLove a răspuns:

Da eu te cred si mie mi se intampla asemenea lucruri numai ca eu aud spiritele si le vad dar nu spune la nimeni asta i-ar putea speria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu consideri ca a fi medium este ceva rau. Poti fi medium si sa fii OK. Daca ai intuitii speciale inseamna ca esti mai special decat altii si asta e bine. Dar un talent, indiferent de care fel este, trebuie exersat atent si organizat. Vezi cand se manifesta, cand da gres, ce il favorizeaza... etc. Ai incredere in tine, esti special daca poti sa controlezi talentul tau. Altfel se pierde si ar fi pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care ziceti ca nu exista astfel de oameni daca suneteti creedinciosi va contraziceti singuri (de profeeti ati auzit?) cei care nu sunteti credinciosi si afirmati ca nu exista astfeel de persoane sunteti indreptatiti sa credeti asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...interesant.Nu cred ca iti pot da un raspuns concret, desi trec printr-o situatie asemanatoare, eu prezic viitorul, dar o fac pentru ca il stiu...citesc in carti.In cazul tau ar putea fi vorba de o coincidenta...sau probabil ai si tu aceea sclipire.anyway,bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... poate e ceva gen...telepatie?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca esti medium dar daca ti se intampla des inseamna ca ai ceva special asa ca nu te da batut sau batuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot spune ca esti medium dar daca ti se intampla des inseamna ca ai ceva specialasa ca nu te da batut, batuta.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. nu stiu ce sa zic. si eu imi pun des intrebarea daca am ceva. nu stiu special. Vad multe persoane necunoscute (nu stiu daca sunt in viata sau nu)care incearca sa imi arate ceva(cel mia des copii mici). stiu ca suna foarte stupid. de aceea nu am zis la nime chestia asta. Pur si simplu incerc sa imi dau singura seama de ceea ce se intampla in jur. chiar daca am nopti in care nu pot deloc sa dorm. nu stiu ce sa zic. Si mia vreau sa zic un lucru. multa lume imi zice ca s-ar putea sa ma influenteze anumite filme. Ok, sunt de acord dar nu ma uit la filme de groaza sau cu scene de genul. Pentru ca stiu ca avand si aceasta problema. chiar nu as vedea logica in a ma uita la asemenea filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai spune la nimeni ca nimeni no sa te creada, toti rad asa am patit eu si acum rad de mine sad eu vizes chestii si ma simt ca si cum as fii acea persoana uneori, dar nu mai spun la nimeni happy fii atent(a) la ce se intampla in jurul tau si o sa-ti dai seama daca esti sau nu medium! bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt medium.am luat legatura cu morti de mai multe ori. uneori pot sa vad si din viitor dar ma feresc sa fac acest lucru fiindca este pacat.este greu sa fii medium.acest lucru presupune un nemaipomenit curaj pentru ca poti vedea un "mort viu" la orice ora din noapte si din zi.eu de exemplu in timp ce "pandeam" o fantoma am primit o palma din senin.trebuie sa fii tare ca sa poti face asa ceva nu este de ajuns doar sa ai aceasta "putere". UN SFAT...nu va uitati noaptea in oglinda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot eu sunt, mediumul.ma gandeam ca poate tu esti clarvazator nu medium.este o diferenta.medium inseamna a vedea trecutul, a vedea fantome si a vorbi cu mortii fara nici un ritual prestabilit. ceea ce faci tu(spui din viitor)apartine de clarviziune. tu spui viitorul nu vorbesti cu mortii, nu? deci esti clarvazator! UN SFAT...sa nu credeti in visele care va spun viitorul ca sunt ispite de la diavol!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce este, poate nu te crede nimeni dar eu ma ascund de acesty oameni daca afla ca ai ceva special vor fi speriati. Eu de la varsta de 7 ani am inceput sa simt lucruri ciudate. Auzeam mereu pe cineva(spirite) cantand, vorbind doreau doar sa ii ajut. Nimeni nu m-a crezut, fam. m-a dus chiar si la "nebuni' dar s-a dovedit ca nu am nimic. Au trecut doar 6 ani si inca am o varsta frageda dar nu s-a schimbat nimic la oameni mai ales cand i-am avertizat ca cine special va muri si nu numai ca am pot visa viitorul de ex daca ating anumite lucruri stiu tat ce s-a intamplat acolo cu mult timp in urma dar si ce va avea sa se intample. Un sfat; NU ASCULTA DE NIMENI si nu incerca sa dezvolti cea ce poti sau cea ce esti VEI REGRETA MULT si nu vei mai fi la fel ca inaintesadsper sa i-ei o decizie cat se poate de corecta daca nu vei suferi mult(la fel ca mine)sau cel putin ascunde cea ce poti sau identitatea.mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca esti mediun nu te mai speria si incearca sa aduni energia aceasta in tine in asa fel sa nu le faci rau altora (militaru59)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma poate ajuta si pe mine cineva mai priceput? cum pot vb cu un medium, am nev urgenta.Se intampla ceva ciudat cu mine.Si nu sunt simple coincidente.Pana acum imi puteam controla prterile(daca ma duc in locuri necunoscute mie am tot felul de viziuni periculoase de cele mai multe ori ) si controlam asta pana cand a fost ziua mea.Nu ma mai pot abtine si imi fac mai mult rau.Cnv priceput sa lase un id de mess.Va rog.Multumirii.

| Anna_6465 a răspuns:

Nu nu esti medium si nu ar trebui sa te sperie. Mi s-a intamplat de multe ori sa zic in gandul meu vreau sa vina cutarita si imediat a venit.Deci eu una cred ca sunt pure coincidente.

| Mirela14 a răspuns:

Totul e posibil...tre sa te gandesti ca chiar poti ajuta unele persoane cu acest lucru dar mai intai trebuie sa te asigur dar nu e asa sigur ca acest lucru e adevarat

| allexandraaaaa a răspuns:

Daca nu comunici cu spiritele, inseamna ca nu esti medium, deoarece ei sunt considereti persoane care trec in stare de hipnoza si despre care se crede ca poate comunica cu spiritele si poate servi ca intermediar intre ele si cei vii.

| IonutzuBoss a răspuns:

Si eu sunt un mic medium,am cercetat si niste case bantuite,dar sunt si un,, mic'' clarvazator, id-ul meu este ionutz_sukk daca vrei mai multe detalii!

| kamy_4832 a răspuns:

Hmmm,se poate si mie mi-s-a intamplat ca de exemplu cand vorbesc cu cineva si il intreb ceva sau nu neaparat pot sti ce raspuns ma astepta...si mi s-a intamplat totfelul, videz un om si a 2 zi il vad cand es pe strada, nu stiu daca sunt mediu sau nu dar eu sper sa nu...si inca ceva eu ce spun adica pot spune ca se va intampla ceva sau pot sa simt se adevereste

| nimic2013 a răspuns:

Lasa id tau