| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 2-3 saptamani am varsat cola pe tastatura sad Si de atunci nu imi merg tastele: g, h, left alt, up arrow key si esc. In afara de faptul ca trebuie sa imi iau o tastatura noua, nu as putea sa fac nimic ca sa o repar pe asta? Ca mi se mai intamplase o data mai demult, si dupa ceva timp, tastele si-au revenit.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-o la soare vreo cateva zile si infcearca dupa eu am facut asta la un telefon si a mers. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos.

| yomanu a răspuns:

Poti sa o desfaci si sa stergi apoi o lasi sa se usuce

| EUSIATIT a răspuns:

O lasi sa se usuce citeva zile sau incearca si desfao si sterge bine apoi las o asa sa de usuce

| Laura a răspuns:

Ehum... Mi s-a intamplat asta acum 2-3 saptamani, nu credeti ca s-a uscat intre timp? laughing

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, cola e lipicioasa. Cand se usuca, in momentul in care apesi o tasta, ramane apasata si scrie aceeasi litera pana la loc comanda.
Acum 2 ani, tastatura mea a baut un pahar de bere neagra. Am curatat-o, am spalat-o, am uscat-o si, pana la urma...am cumparat alta. Chiar nu merita sa-mi fac o mie de draci pentru vreo 30 de lei.

| ruiseg a răspuns:

Si-au revenit pentru ca sucul sau ce ai scapat, s-a dus. Mai bine scoti frumos tastatura.scoti si butoanele, o cureti bine, o lasi sa se ususce si o sa-si revina, dar nu o folosi cu suc in ea, e posibil sa nu mai mearga deloc dupa.winking spor la curatat

| TicTacUser a răspuns:

Da. dar depinde ce ai varsat.cola cand se usuca se lipiceste.si nu mai poti face mare lucru.banuiesc ca tastele se ridica greu dupa ce le apesi.batting eyelashes. mi s-a intamplat la tastatura mea preferata si am fost cu ea peste tot si a zis ca la cola nu are ce sa-i faca.are niste folii inauntru si in ele niste fire de argint.nu ai ce sa le faci la alea. e clar. daca ai scapat in tastatura si nu mai merg unele taste e clar ca nu poti face nimic.(a ajuns la firicele)

| mihaibrasov a răspuns:

Ia una noua, nu e asa scumpa, si next time nu mai varsa lichide pe componentele pc.

| Laura a răspuns:

La cate probleme am cu tastatura, mi-as fi luat demult una laughing Problema e ca am laptop si o sa fie cam... incomod

| 80Cris a răspuns:

Din pacate daca e vorba de un laptop cred ca va trebui sa-l arunci la gunoi. Te costa mai mult sa-ti gasesti pe undeva o tastatura compatibila decat sa-ti cumperi un laptop nou. Imi pare rau, stiu cum e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa am patit eu zilele astea cu tastatura mea Apple de aluminiu.nu am avut ce sa mai fac, am luat alta noua azi...