| mafychokko05 a întrebat:

am varsat un pahar de cola pe laptop si nu are nimic in afara de faptul ca tastele merg foarte greu. daca pun solutie pe ele isi revin dar daca le las peste noapte a doua zi le gasesc intepenite si foarte greu merg. ce le pot face? nu vreau raspunsuri gen: schimba tastatura

Răspuns Câştigător
| Dragonboy a răspuns:

Cred ca e cazul sa te duci la un service sa ti le poata curata pentru ca se lipesc de circuit garniturile alea micute si in cateva saptamani se vor deteriora in asa fel incat nu vor mai fi functionale! si apoi chiar va trebui sa schimbi tastatura!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie desfacut si curatat!

| AcidCuSange a răspuns:

Nimeni nu iti vada raspuns :,, Schimba tastatura'' deoarece nu ai cum sa o schimbi la laptop decat daca iti iei laptop nou.Si mie mi s-a intamplat cu niste crema de tort [la PC]...Si am tot apasat pe ele, asa ca au mers.Iti zic sa apesi pe ele ca sa se miste mai repede dupa...BAFTA!

| biuuu a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa duci laptopu la un reparator sa iti faca ceva cu tastele...
ca si lui un vecin i-au mers greu tastele si l-a dus s ail repare si acum merge ff bine
si nu e scump.

| ღmirunikaღ a răspuns:

Ce fel de solutie? Si eu am laptop asa ca mai bine du-te la un specialist un informatician sau la cineva care se pricepewinking NU PUNE SOLUTIE DACA NU STI CE E!

| Иαяʋтσ a răspuns:

Dul la curatat sau scoate tastele si curatale bagale in apa si curatale sau cumparati un spray anume pentru curatat laptopul(am si eu unul)