| mariacris98 a întrebat:

Am vărsat suc pe tastatura unui laptop, iar acum e foarte lipicioasă și tastele merg greu. Cum aș putea să o curăț?

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca te pricepi (desi nu cred) o scoti si o bagi in alcool izopropilic.

| alessia5158 a răspuns:

Lichidul s-a scurs sub taste --- curatarea implica munca de profesionist! Du-ti laptopul la un service daca vrei sa-l mai ai!

| Hevnoraak a răspuns:

Uscăl cu uscătorul ca să nu facă pagube majore şi dul la service.

| Chupulix a răspuns:

Îmbibă o cârpă curată în spirt sau alcool, apoi şterge. happy

| johnnyboby a răspuns:

Tst de la laptop se poate da ff simplu jos dar trebuie curatata cu alcool izopropilic se gaseste la www.mivarom.ro o introduci in alcool dupa ce o desfaci are 2 cleme in partea de sus care trebuie impinse sau apasate apoi tragi tst catre tine si vei observa un flex o banda portocalie lipita de placa la capat vei vedea o mufa care trebuie impinsa in sus sau trasa afara de bucata mai inchisa la culoare dupa care detasezi tst o pui in alcool izopropilic o lasi la imuiat bine ..atentie pui alcool doar cat sa o acopere si cu un penson stergi bine..ar fi bine sa o desfaci de tot are niste suruburi mici le dai jos iar partea cu circuite o stergi usor cu un pic de vata si alcool asta in cazul in care sucul a patruns si acolo daca nu o stergi cu o carpa moale uscata.revino cu amanunte

| lefterioan a răspuns:

Trebuie sa cumperi alta tastatura si eu am varsat cola la laptopul meu si a doua zi nu a mai mers tasta dar asta depinde si de laptop.

| CristinaMaria1D a răspuns:

Foloseste sa stergi grosul cu o carpa imbibata in spirt, si spatiile dintre taste cu bestisoare de urechi, si ele, imbibate in spirt happy