| AkashiAS a întrebat:

Ai nevoie de bac pentru a fi angajat la Altex, Vodafone, Orange?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles, ca nu mai angajeaza nimeni fara BAC!
Cei fara BAC sunt necalificati si se pot angaja pentru: femeie/barbat la curatenie, spalator de geamuri, de masini, de sacari, cules de fructe si legume, vanzator in piata samd.

la Altex, Vodafone, Orange s ecere minim BAC-ul dar pentru pozitii mai bune, chiar facultate.

| Dani211 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai sunt: Fabrici,sudor, mecanic, Lăcătuș, marketuri, armata etc.Și majoritatea sunt calificati.Sa nu uitam ca poți sa intri chiar si in politica dacă ai charisma cunosc persoane

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dani211):

In Politica nu s emai primesc fara facultae, asta era ultimastire adat parca anul trecut.
Poate doar femeie de servici pe la partidele politice...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de bac decat daca te angajezi la curatenie.

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu ai nevoie de bac daca te angajezi vanzator doar daca vrei sa fi director dar nu recomand sa lucrezi la nici una din cele 3 salarii mici stres mare sefi retardati si salariu minim de economie.

| ReddY25 a răspuns:

No

| sierra1 a răspuns:

Ce post ochești?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Da.
Acum cand o facultate se face doar inscriindu-te, cati mai sunt fara bacalaureat? Asa ca cerintele sunt mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Și cei cu bac tot necalificați pot fi

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este, dar sunt pozitii unde nici nu discuta cu tine, daca nu ai macar diploma de BAC, la angajare.
Am vazut ca Altex de exemplu, are diverse pozitii, undele profesionale unde cer facultate si minim 3 ani de experinta in acea zona de lucru.
Este suficient sa intre pe website-ul fiecaruia si sunt listate joburile vacante si cerintele pentru ele.