| skilletski a întrebat:

Ajutor! Atunci cand accesez pagina google sau facebook imi da o eroare numita "Eroare SSL" in care imi specifica:
"Nu se poate efectua conexiunea la site-ul www.google.com autentic

Există ceva care interferează în acest moment cu conexiunea dvs. sigură la www.google.com.

Încercați să reîncărcați această pagină peste câteva minute sau după ce ați comutat la altă rețea. Dacă v-ați conectat recent la o rețea Wi-Fi nouă, finalizați conectarea înainte de reîncărcarea paginii.

Dacă accesați www.google.com în acest moment, este posibil să permiteți accesul unui atacator la informațiile dvs. private. Pentru a vă proteja confidențialitatea, Chrome nu va încărca pagina decât după ce va putea stabili o conexiune sigură la site-ul www.google.com autentic. " iar atunci cand dau la detalii imi specifica : "Detalii tehnice

Site-ul www.google.com a solicitat browserului Chrome să blocheze certificatele cu erori, iar certificatul primit de Chrome în timpul încercării de conectare conține o eroare.
Tip de eroare: HSTS failure
Subiect: www.google.com
Emitent: Google Internet Authority G2
Coduri hash pentru chei publice: sha1/897eufTgDABYjxcHD297207HlHw= sha256/Yz7J+GjPTgrsAokZcLPjlaT9OsKteQblqhhZQ6dpt8E= sha1/Q9rWMO5T+KmAym79hfRqo3mQ4Oo= sha256/7HIpactkIAq2Y49orFOOQKurWxmmSFZhBCoQYcRhJ3Y= sha1/wHqYaI2J+6sFZAwRfap9ZbjKzE4= sha256/h6801m+z8v3zbgkRHpq6L29Esgfzhj89C1SyUCOQmqU= sha1/SOZo+SvSspXXR9gjIBBPM5iQn9Q= sha256//1aAzXOlcD2gSBegdf1GJQanNQbEuBoVg+9UlHjSZHY=" Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| skilletski explică:

Asa imi arata sus https://www.google.ro/? gws_rd=cr&ei=RrklU8ehIIXPsgbNy4DQDA, iar "http" este taiat

| skilletski explică:

Am rezolvat happy

| Maria_Ana_1990_JLYu a răspuns (pentru skilletski):

Zi-mi si mie te rog frumos cum ai rezolvat

| skilletski explică:

Cand am pornit calculatorul s-a resetat data

| skilletski explică (pentru skilletski):

Adica data nu era buna si am setato cum trebuie