| BostanDaniel1974 a întrebat:

Am 436gb liberi pe laaptop am 3gb de la anumite programe am facut dezinstalare cu obit unistailer la toate si trebuia sa am 439gb de ce am tot 436gb am facut si in local disk curat si nimic: multumesc pentru intelegere

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Poti face un restore point dar e riscant. Mai bine nu - ca nu stii ce stergi.
Eu fosesc Glary utilities. Am varianta pro - platita. ( Mai exact facuta cadou de un amic. Bani pe programe nu dau nici sa ma bati ). Cu varianta free faci foarte multe : cureti fisierele inutile, defragmentezi discul, optimizezi registrii, cureti urmele lasate de toate browserele, elimini folderele goale, gasesti si elimini fisierele duplicat si multe altele.

Mai exista si Ashampoo Win Optimizer free. Multa lume il lauda dar eu nu l-am folosit si nu stiu ce sa zic despre el.

2 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Daca folosesti windows 10 in bara de start cauta "storage" sau "stocare", acolo ai "fisiere temporare/temporary files" da-i curatare acolo.

| gabicoo a răspuns:

1- descarca si instaleaza celebrul CCleaner.
2 - daca deja folosesti CCleaner - pentru o curatare avansata descarca si instaleaza Glary Utilities free
3 - daca ai Win10 intri la settings/ setari la storage / stocare si elibereaza de acolo spatiul ocupat inutil de fisierele temporare, versiunile mai vechi de Windows si multe altele.
Succes