| Xgamer8 a întrebat:

Am achiziționat un laptop Asus X751S placa video NVIDIA GEFORCE 920 MX DDR4 8 GB, 8 GB RAM, 1 TB. De ce am lag in jocuri? De ex în league of legends aveam la început 100 fps cu graficile pe medium iar acum nu am 60 fps constant cu ele pe low. Este slab laptop-ul? Ce ar trebui sa fac ca sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Daca nu specifici memoria placii video nu avem de unde stii, la fel si cu procesorul, vad ca ai scris ceva cu geforce 920 mx ddr4 8 gb, daca tu aveai 8 gb pe placa aia video nu te mai plangeai de fps-uri scazute, acele fps-uri moarte sunt datorate placii video fara driver instalat la zi, windows incarcat cu fisiere inutile, virusi, incearca din power option sa setezi pe performante maxime si din driverul placii video sa le setezi tot pe low,

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video e cam slaba si nici macar nu ai spus ce procesor ai.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Du-te in power saving si da performanta la maxim, asta dupa ce ai toate driverele la zi.
Este imposibil sa ti mearga asa prost lol

| Xgamer8 explică:

Placa video are 8 GB, și procesorul este Intel Pentium inside. Ms de răspunsuri

| Xgamer8 explică (pentru DaniTDCI):

Am menționat cat spațiu am pe placa video și ce procesor am puțin mai jos la răspunsuri. Ms mult de ajutor. Chiar îmi era ciuda pentru ca la început jucam lol cu 100 fps only pe medium și după 2 zile nu aveam 60 fps pe low