| KoJo07 a întrebat:

Am activat autentificarea cu doi factori pentru contul de Facebook. Am ales optiunea cu sms pe numarul de telefon. Daca intru la setari, imi mai apare pe langa aceasta optiune cu sms inca una, numita aplicatie de autentificare. Scrie ca pot face autenficarea cu ajutorul unui cod trimis pe o aplicatie. Optiunea asta numita aplicatie de autentificare a aparut de la sine, nu am pus-o eu.
De ce mi-a aparut si care e mai ok de folosit?

1 răspuns:
| qLiNn a răspuns:

Cea mai ok de folosit este autentificarea prin SMS, ai tot timpul telefonul la dispozitie si e mult mai sigura, cealalta posibil sa fie ceva de la Facebook, cumva sa te folosesti de un alt cont sa te conectezi la contul principal.