| binyo a întrebat:

Am cautat pe net cum sa calculez cat curent electric consuma pc-ul meu. Am citit diferite site-uri ajugand la concluzia ca nu am inteles nimic. Un singur lucru stiu ca sursa e de 450 w. Asa scria pe ea. O fi mult sau putin habar n-am. Deci ma poate ajuta cineva explicandu-mi pe indelete cum calculez cat curent electric consuma pc-ul? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| cezarultau a răspuns:

La 10 ore consumul e de 4, 5kw, calculat la luna, 4, 5kw ori 30 zile=135kw consumat doar de pc.