| MissYouToo a întrebat:

Cat poate consuma o instalatie de brad curent electric? Ma tot contrazic cu cineva pe tema asta, eu spun ca putin si a cea persoana ca nu e adevarat. Mentionez ca am 7 in bradul meu.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Foarte puţin. Depinde şi de câte becuri are fiecare dintre instalaţii şi dacă sunt cu beculeţe sau Led-uri, dar în total ( toate cele şapte ) consumă aproximativ cât un bec obişnuit de iluminat cu incandescenţă.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Depinde de instalatie. Trebuie sa scrie pe transformator. Stiu ca nici la cele mari consumul nu depasea 50 W. tongue

| ταξιδιώτης a răspuns:

Cam cat masina de spalat, priveste contorul...de curiozitate

| AndreiMihnea332 a răspuns:

Depinde, 50 LED = 7-9 W
100 LED - mai putin de 20W, cam 18W
500 LED - 60W

50 Becuri wolfram - 35W
100 becuri wolfram - 70-75W