| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o prostie: am scanat sistemul cu un program de la Microsoft si am permis stergerea fisierelor suspecte si infectate. Acum, nu pot folosi unele programe fiindca imi spune: ieframe.dll lipsa sau incorect inregistrat. L-am descarcat dar, nu stiu unde este locul lui, unde sa-l copii. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Cd îţi trebuie la reinstalare de windows, eu ţi-am spus să faci recuperare de windows.Proframele şi fişierele, poze, etc. nu dispar.Ţi se reîntorc doar cele pierdute la scanare.

12 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Scrie în run ieframe.dll, dă clic dreapta pe ce îţi apare şi du-te la locul fişierului. Dacă nu există, fă recuperare de windows. Întoarce-l la ultima dată. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru trăncănici):

Lipseste de tot, nu-l gaseste. Recuperare windows nu am cum face si deja mi-e frica dupa prostia facuta.

| trăncănici a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce windosw ai? XP, 7, 8?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru trăncănici):

XP

| trăncănici a răspuns:

Fă un Windows update

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru trăncănici):

Multumesc dar, e prea complicat pentru mine. Eu nu am notiunile de baza. Mai bine merg asa pina chem un specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar pentru asta imi trebuie CD-ul de instalare stiu eu. Dar nu-l am pentru ca am luat PC-ul de la un magazin cu PC-uri reconditionate. Instalarea au facut-o ei si sincer, nu stiu ce mi-au pus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma seaca de bani... Eh, prostia se plateste, nu-i asa? Multumesc pentru bunele tale intentii. Credeam ca este mai simplu.

| pozeanimate a răspuns (pentru anonim_4396):

Reinstaleaza acele programe
sau faci un restore point cu o zi 2 inainte de incidentul dat
restore point, aduce windowsul cu configurarea cum a fost in acea data care o alegi.
iata nu stiu daca antivirusul Microsoft are optiunea de a reintoarce fisierele sterse, ai putea cauta si asta in antivirus
la nod32 este asa optiune

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru pozeanimate):

Acel program l-am si dezinstalat. Chiar daca ar fi fost in carantina, nu mai sint. Multumesc. Voi merge "schiop" pina vine cineva.

| trăncănici a răspuns (pentru pozeanimate):

Restore,eu i-am spus recuperare de windows, cred că tot acelaş lucru e! Ai fost tu mai explicit! Sper să poată recupera fişierul pierdut.Ţi-am dat vot bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru trăncănici):

Multumesc, in sfirsit am inteles!