| davidusca1234 a întrebat:

Am facut un cd cu muzica. Pe calculator nu am antivirus si dupa lam dat unei prietene care l-a bagat intrun casetofon. A zis ca a mers putin si dupa sa stricat casetofonul si nu mai merge de loc. La bagat in calculator si a zis ca avea in virus. Am o intrebare se poate virusa un casetofon? Si ce as puteasa ii fac.

Răspuns Câştigător
| Ana9999 a răspuns:

Ce ar avea de castigat o persoana care viruseaza CD playere? Nu pot sa imi imaginez pe cineva facand virusi doar ca sa strice casetofoane si oricum nu ar fi posibil (din cate stiu eu). Tot ce ai putea sa faci e sa o sfatuiesti pe prietena ta sa isi caute un antivirus pentru urmatorul casetofon.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Teoretic da (cel putin pe unele playere), practic nu. Nu stiu de virusi de PC facuti special pentru a virusa CD playere.

| K0sti a răspuns:

Nu!