| Enzix a întrebat:

Am incercat sa instalez un joc si mi-a dat eroarea : "Setup has detected that this computer does not meet the requirements to install this software.The following blocking issues must be resolved before you can install Microsoft Visual c++ 2010 x86 Redistributable Setup software package" iar mai jos scrie "A newer version of Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable has been detected on the machine". Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Ai incercat sa descarci si sa instalezi programul ala "Microsoft Visual c++ 2010 x86 Redistributable Setup software package"

| Enzix explică (pentru FlorinSalamNr1):

Da si exact eroarea asta mi-o da iar...

| Enzix explică (pentru FlorinSalamNr1):

Da, si la instalarea respectiva tot eroarea asta o primesc.

| FlorinSalamNr1 a răspuns (pentru Enzix):

Cauta-l il lista de programe, dezinstaleaza-l si instaleaza din nou versiunea de pe net

| Enzix explică (pentru FlorinSalamNr1):

In lista de programe imi apar 11 Microsoft Visual.De unde ar trebui sa stiu care este cel bun? Sau ar trebui sa le dezinstalez pe toate?