| morosanu55 a întrebat:

Am instalate in PC urmatoarele drivere de mai jos. Mai am nevoie de altceva sau sa sterg vreuna din acestea pentru o functionare buna a calculatorului?
NVIDIA 3D Vision Controller Driver 352.65; NVIDIA 3D Vision Driver 353.62; NVIDIA GeForce Experience 2.5.12.11; NVIDIA Graphics Driver 353.62; Nvidia HD Audio Driver 1.3.34.3; NVIDIA PhysX System Software 9.15. 0428; Microsoft OneDrive; Realtek Ethernet Controller Driver; Realtek High Definition Audio Driver? ps mi se blocheaza de multe ori imaginea video, cu win10 instalat recent...

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate ca nu este bun driverul. Instaleaza-l de pe site-ul original.
Daca nu, incerci sa instalezi o versiune mai veche (pe cea anterioara).
Sau poate ca ai procesorul pe un anumit tip de biti, iar windows-ul pe alt tip de biti; iar driverul (chiar si de la placa video) poate sa dea erori in acest caz.

Instaleaza programul Speccy de aici ca sa vezi ce ai in pc:
https://www.ccleaner.com/speccy/download

| morosanu55 explică (pentru anonimg):

E in regula cu bitii, as vrea sa sterg driverul de la placa video Nvidia Geforce GT 730 si sa-l instalez din nou. Din lista de mai sus ce trebuie sa sterg?

| NLS a răspuns (pentru morosanu55):

NVIDIA 3D Vision Controller Driver 352.65;
NVIDIA 3D Vision Driver 353.62;
NVIDIA GeForce Experience 2.5.12.11;
NVIDIA Graphics Driver 353.62;
Nvidia HD Audio Driver 1.3.34.3;
NVIDIA PhysX System Software 9.15. 0428;

cele de mai sus,
cureti registrii apoi cu CCleaner
restart calculator,
apoi reinstalezi din nou, folosind optiunea Advanced (sau Expert...nu mai stiu exact cum se numeste, dar in nici un caz NU alegi Express.) si bifezi "Clean" Install.

| anonimg a răspuns (pentru morosanu55):

Nu am avut niciodata nVIDIA si nu stiu care este driverul de baza. Eu pe cel de baza l-as dezinstala, si as instala versiunea anterioara (penultima).

Răspuns utilizator avertizat