| ScortSyndicate90 a întrebat:

Am intampinat o problema dupa ce am actualizat windowsul!
Am windows 10; Toate bune si frumoase pana cand isi cauta actualizari. Dupa ce pc-ul si-a cautat actualizarile le-a descarcat apoi le-a instalat etc. Dupa finalizarea procesului de cautare descarcare totul era gata. Imi zicea (Eu avand windowsul pe romana) Pc-ul dumneavoastra va reporni in afara orelor de activitate. Eu ca sa nu astept am dat reporniti acum cum am tot facut si e normal. Toate bune si frumoase se actualizeaza, s-a actualizat intr-un final dar dupa in loc sa ma bage in ecranul de log on (lock screen) monitorul (ecranul) devine negru si nu, nu aprins sau cu cursorul (sageata, indicatorul) pe el nu, Stins de tot ca si cand ar fi inchis? Ce a fost asta? Ce este asta? De ce s-a intamplat asta? Intr-un final dupa ce am asteptat o ora in zadar am restartat si pornit pc-ul de la buton! Intr-adevar totul s-a actualizat cu succes, totul era bine. Am intrat si la istoric actualizari si toate erau reusite, deci practic totul a fost upgradat/actualizat cu succes. Dupa am mai dat niste restarturi si opriri si totul a decurs bine, asta doar asa de test. Totul s-a rezolvat daca pot spune asa. Dar de ce s-a intamplat ce s-a intamplat si ce a fost asta? Pe cuvantul meu de onoare ca nu m-am mai intalnit cu asa ceva in viata mea, ma jur pe toti sfintii cu mana pe Biblie ca de la windows 95 in prezent nu am mai vazut asa ceva. Sincer nu stiu daca si la windows 1.0 3.0 3.1 sau net s-a intamplat ceva de genu dar ma rog. Stiam ca windows 10 e cancer in stadiul terminal dar nici chiar asa. Va rog mult sa imi raspundeti! Chiar habar nu am ce a fost asta! Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Windows 10, intr-adevar e foarte bun, doar ca consuma resurse foarte multe, daca ai un pc mai slab se poate ca acea acctiune ( ecran inchis ) sa fi fost un bug de moment. Daca totul functioneaza normal, nu ai de ce sa iti faci griji! Sper ca team lamuri, a fost doar un bug ( am patit si eu, de atunci functioneaza pc-ul fara probleme )

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Poti sa-ti faci un refres la pc e indicat cand ai probleme