| ScortSyndicate90 a întrebat:

Am o intrebare, eu dupa ce am upgradat/actualizat windowsul am bifat ca cortana sa nu apara adica tot un fel de not now. Dar eu vreau sa o activez acum dupa update-ul la ultima versiune! Cum fac sa activez cortana pe windows 10. ultima versiune evident adica april update sau care dumnezeu e ultima versiune? Mentionez ca am windowsul in romana si locatia Romania! Ma puteti ajuta? (Dupa finalizarea ultimei actualizari windowsul m-a luat cu un fel de test si niste intrebari despre securitate etc si ultima a fost despre cortana unde bifat nu, nu acum ceva de genu! Apoi dupa terminarea testului m-a bagat in windows. Faza e ca nu am cortana)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum nu-ti merge Cortana in romana.

| ScortSyndicate90 explică (pentru anonim_4396):

Stiu...ea va fi in engleza! Dar vreau sa stiu cum se activeaza!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ScortSyndicate90):

Ai verificat sa nu fie ascunsa din taskbar? Da click dreapta si vezi Cortana sa nu fie pe hidden. Daca nu-ti apare, vezi sub meniul Search.