| Marius19986 a întrebat:

Am la Pc-ul meu urmatoarele componente: 6gb ram ddr3, procesor amd athlon ii 215 2.70 ghz, placa video integrata de 256mb 64 bit.

De aici vine urmatoarea intrebare: Ce placa video imi recomandati la acest PC? Tin sa mentionez ca am sursa de 300W HP.
Eu ma gandeam la cele 2
1.http://www.okazii.ro/......a174196441
2.http://olx.ro/......4gIei.html

9 răspunsuri:
| InsaneZor00 a răspuns:

Prima.Cele de la ATI mi se par mai bune de cat cele de la Nvidia.La Nvidia este mai mult calitate, daca vrei performanta ia ATI.

| Marius19986 explică (pentru InsaneZor00):

Crezi ca imi va suporta pe sursa de 300w?

| vidii a răspuns:

Hd 4770-ul acela consuma undeva la ~80w,sursa ar trebui sa tina pentru ca nu e o chinezarie ordinara

| Marius19986 explică (pentru vidii):

La acea placa video imi mai trebuie cumva un cablu cu 6 pini care se leaga de sursa? sau e ok asa?

| C4T4L1NU5 a răspuns:

Nu te incurca cu OLX intra pe PcGarage la linkul asta si uitate la asta http://www.pcgarage.ro/placi-video/palit/geforce-210-1gb-ddr3-64-bit-7/ daca te ajuta

| Marius19986 explică (pentru C4T4L1NU5):

Da, dar acea placa video are 64 bit si 8gb/s celelalte 128 (51.2gb/s) respectiv 256 (42.2 gb/s)

| vidii a răspuns (pentru Marius19986):

Dupa un search pe google, da ..ai nevoie de un cablu 6 pin, sursa ar trebui sa aiba unul. Nu stiu modelul complet al sursei, de asta

| Marius19986 explică (pentru vidii):

Poti sa imi gasesti si mie alta placa video cu mufa vga?

| vidii a răspuns (pentru Marius19986):

Poti sa cumperi un adaptor dvi-vga, e 20 lei