| DeeaBya a întrebat:

Am laptop Asus A541N e prima zi de cand il am si nu stiu de ce mi s-a blocat touchpad-ul (săgeata) am încercat multe combinatii ca fn + f3 dar nu a mers... ma puteti ajuta? Dau funda

4 răspunsuri:
| 2EXA a răspuns:

Conecteaza un mouse si da disable-enable la driverul de la touchpad. Daca nu functioneaza instaleaza-l de pe net sau fa-ti update-uile la windows.

| Zaygon a răspuns:

Te-ai uitat sa vezi care e pentru touchpad? Nu cred ca e f3. E f9 uite aici: https://www.gadgetlab.ro/......41N-10.jpg

| PappZsoltAndras a răspuns:

Uita-te daca pe keyboard iti arata o iconita de mouse sau ceva care arata ca un mouse de pe una dintre tastele F1, 2, etc Incearca sa conectezi un mouse sa vezi daca merge iar daca nu atunci da un troubleshoot de la setarile de la mouse.

| flixbuster a răspuns:

Vezi ce ti-a zis @Zaygon, la ASUS e Fn + F9 combinatia de activare/dezactivare touchpad.