| Prodan_Gabi_1980 a întrebat:

Am luat niste "virusi" pe chrome, dar doar pe chrome. NU stiu de ce dar cand intru pe Youtube sau ingur, imi apar niste mesaje cu continut sexual(reclame mai exact). Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Intri la Setari->Extensii si dezactivezi/dezinstalezi tot. Daca tot iti apar reclamele, atunci e un virus mai inteligent si trebuie sa dezinstalezi Chrome, sa stergi tot ce tine de el si de Google prin C:\Users\, C:\ProgramData si din Program Files, si sa reinstalezi. Din moment ce este vorba de Chrome, in mod sigur virusii s-au setat undeva prin registri sau cine stie ce serviciu, asa ca slabe sanse sa ii gasesti si sa-i elimini... asa ca un Chrome Portable ar fi o solutie mai buna.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.malwarebytes.com/premium/ Apasa pe Free Trial, instaleaza-l si curata PC-ul. Cand termin baga si AdBlock plus.

| Sn4k3 a răspuns:

Ia-ti adblock. O sa iti mai apra o reclama, doua, dar merita.